WoshWosh po raz trzeci zbiera obuwie dla bezdomnych

woshwosh bezdomni

Już dziś start zbiórki butów dla osób bezdomnych organizowanej przez WoshWosh, pierwszej w Europie firmy łączącej usługi renowacji, czyszczenia, customu i naprawy obuwia. Akcja potrwa do 30 listopada, by zdążyć przed zimą i przekazać odświeżone buty najbardziej potrzebującym z całej Polski. Do tegorocznej edycji akcji dołączyła firma obuwnicza CCC, które będzie zbierać buty wśród swoich pracowników.

WoshWosh zbiera buty dla bezdomnych

To już trzecia edycja akcji zbiórki obuwia dla bezdomnych, którą organizuje WoshWosh. W             zeszłym roku liczba podarowanych butów przeszła wszelkie oczekiwania. Zebrano aż 5,5 tysiąca par butów, które po odnowieniu przekazano bezdomnym.

„Zdecydowaliśmy się na udział w tej szczytnej akcji, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że często w naszych szafach zalegają nienoszone buty, które mogłyby służyć komuś innemu, kto po prostu ich potrzebuje. Sami w tym roku rozpoczęliśmy pilotażową zbiórkę obuwia w naszych sklepach i widzimy duży entuzjazm klientów związany z tym projektem. Teraz poprzez wspólne działanie z WoshWosh zachęcimy również do oddania swoich niepotrzebnych butów naszych pracowników – liczymy na duży odzew”, mówi Daria Sulgostowska, rzeczniczka CCC, które jest partnerem akcji.

Zima to trudny czas dla bezdomnych, każdego roku na ulicach umiera kilkadziesiąt osób z powodu odmrożenia i wyziębienia. Porządne i ciepłe buty chroniące stopy mogą zwiększyć szansę na przetrwanie w tym trudnym sezonie. Dlatego WoshWosh skupia się na zbiórce obuwia jesienno-zimowego, zdążyć z pomocą na czas. 

Akcja “Przynieś buty dla bezdomnego” ma też na celu zwrócenie uwagi na problem konsumpcji i zakupoholizmu oraz edukacji w zakresie idei zero waste. Dzięki akcji znoszone przez lata buty, które często lądują w śmietniku, mogą dostać drugie życie i realnie przydać się komuś, kto ich w tym czasie bardzo potrzebuje. 

Akcja startuje 16 listopada i potrwa do 30 listopada. Obuwie można dostarczyć do punktu              WoshWosh: ul. Międzyborska 57/65 04-027 Warszawa lub wysyłać z dopiskiem “buty dla            bezdomnego” pod ten sam adres.

-->