Wilq Superbohater w nowym klipie PRO8L3M

wilq teledysk PRO8L3M

Przez ostatnie miesiące o PRO8L3M słyszeliśmy wyłącznie w kontekście premiery “Art Brut 2”. Niespodziewanie PRO8L3M wraca na moment do poprzedniego albumu. Na YouTube trafiła właśnie animacja na kanwie kultowych komiksów “Wilq Superbohater” stworzona do “Jak Disney” przez jednego z jej autorów, Bartosza Minkiewicza.

“Jak Disney” – PRO8L3M

W przerwie od wydanego niedawno “Art Brut 2”, PRO8L3M dzieli się nowym klipem do jednego z najbardziej lubianych przez fanów numerów z “Widmo” LP, czyli “Jak Disney”. Za animacją stoi Bartosz Minkiewicz – autor komiksów o przygodach pierwszego antybohatera polskiego komiksu – Wilqa oraz prywatnie fan duetu.
“Jak Disney” to psychodeliczne wspomnienie tłocznej domówki, na której nie brakuje niejednego zwrotu akcji, któremu daleko do disneyowskich wzorców. Wilq jako bohater odnalazł się w tej historii doskonale. Wilq, czyli “skwaszony buc” to główna postać serii komiksów stworzonych przez braci Minkiewiczów. W animacji wykorzystanej w „Jak Disney” Bartosz Minkiewicz wykorzystał fragmenty serialu „Wilq Superbohater” w reżyserii Leszka Nowickiego i swojej.

1 komentarz

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->