Wakacyjne warsztaty dla grup zorganizowanych

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na lato w mieście. Oferują warsztaty dla zorganizowanych grup do 22 osób – od wtorku do piątku w godzinach pracy U–jazdowskiego.

Na warsztatach można zwiedzić zakamarki parku, spenetrować jego nieznane miejsca. Idealna okazja, aby ruszyć w pogoń za kolorami, dowiedzieć się czym jest autoportret, czyli jak artyści widzieli samych siebie. Zajrzycie do wszystkich zakątków wyobraźni, tworząc niecodzienne formy, kompozycje i kształty.

Do wyboru są trzy warsztaty z oferty:

1) Pierwsza wizyta

Warsztat proponowany na pierwszą wizytę w galerii sztuki. Uczestnicy nie tylko zwiedzają aktualną wystawę, ale też dowiadują się wiele na temat miejsca, jakim jest galeria sztuki, co jest w niej prezentowane, jak należy się zacho­wywać podczas zwiedzania. Spotkaniu towarzyszy prosty warsztat plastyczny, modyfikowany do każdej wystawy.

2) Spacerownik

Spacerownik. Przewodnik po sztuce, która nie mieści się w pudełku
 to mapa parku dzięki której możemy poznać obiekty artystyczne, które znajdują się  bądź niegdyś znajdowały  w najbliższym otoczeniu Zamku Ujazdowskiego. Warsztat składa się z działania plastycznego oraz spaceru, po parku który przybiera formę poszukiwania dzieł sztuki niczym ukrytych skarbów.

3) Autoportret na wesoło

Podczas warsztatu uczestnicy poznają pojęcie portretu i autoportretu. Odkrywają też sekrety wielu postaci patrzących na nas z obrazów, odgadując znaczenie różnych widocznych na nich przedmiotów. Zajęcia połączone są z zabawą plastyczną, polegającą na tworzeniu wspólnych portretów oraz zwariowanych autoportretów techniką kolażu.

Czas trwania zajęć: 60–90 minut.

Możecie zapisać się na zajęcia pisząc na adres edukacja@u-jazdowski.pl z podaniem preferowanego terminu, wieku dzieci i tematu warsztatów, do dalszych rozmów i ustaleń. Decyduje pierwszeństwo zapisów.

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->