W światowych morzach pływa ponad półtora miliarda maseczek…

maseczka jednorazowa plaża
Fot: Brian Yurasits/Unsplash

Wszyscy mówimy o pandemii, ochronie przed koronawirusem oraz o tym, jak bardzo potrzebujemy powrotu do normalności sprzed wirusa. Jak się okazuje, nie tylko my cierpimy. Ci, którzy odwiedzili w poprzednie wakacje plaże, przekonać się mogli, że jednorazowe maseczki stały się niestety stałym elementem nadmorskiego „krajobrazu”.

Maseczki jednorazowe w oceanach

Jak podają oficjalne źródła, w 2020 roku na świecie wyprodukowano aż 52 miliardy (!) jednorazowych maseczek. Bardziej przerażające są jednak inne dane… Okazuje się bowiem, że aż 1,56 miliarda z tych maseczek trafiło do mórz i oceanów!

Dane, które Wam przedstawimy pochodzą od rezydującej w Hongkongu organizacji OceansAsia, która zajmuje się badaniem ilości śmieci w morzach. Podobno dane mówiące o 1,56 miliarda pływających w morzach maseczek są jednak dość ostrożne i mogą sięgać nawet do 2-3% ilości wszystkich wyprodukowanych w 2020 roku maseczek.

Czas wymagany na rozłożenie się takiej ilości plastiku to około 450 lat….

A wy, z jakich maseczek korzystacie?

Jeśli poszukujecie oryginalnego pomysłu na zasłanianie twarzy, to koniecznie sprawdźcie nasz ranking najpopularniejszych masek świata.

-->