Top modelki, wielcy projektanci i moda lat 90. w nowym serialu

źródło: Wikimedia

 

Jak podaje Hollywood Reporter, produkcja ma być oparta na książce “Champagne Supernovas”, wydanej w 2014 roku przez Maureen Callahan. Opisuje ona drogę wielkich karier, od obskurnych biednych początków, aż po pełną dominację świata wielkiej mody przez wielkie projektanckie nazwiska i top modelki.

W serialu osadzonym głównie w Nowym Jorku ma się pojawić pełny przekrój trendów, ale także prawdziwe nazwiska, zarówno odważnych modelek, jak i projektantów-buntowników. Możemy więc liczyć na historie Lindy Evangelisty, Naomi Campbell, Claudii Schiffer czy Cindy Crawford, nie mówiąc już o Kate Moss, która reprezentowała w tamtych czasach świeży i nigdy wcześniej nie widziany typ modelki. A jeśli Moss, to na pewno również Marc Jacobs – ta nierozerwalna para to esencja lat 90.

Świat mody lat 90. w ostatnim czasie mocno inspiruje zarówno telewizję, jak i kino. Właśnie powstają trzy (!) filmy o zmarłym w 2010 roku projektancie Alexandrze McQueenie, a następny sezon produkcji American Crime Story skupi się na morderstwie założyciela słynnego domu mody, Gianniego Versace.

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->