Szukasz nowego planu na życie? Ten podcast pokazuje, jak swoje życie zmieniali inni Polacy

plan b podcast Anita Agnihotri
Fot: materiały prasowe

Plan B to 10-odcinkowy dokumentalny serial podcastowy opowiadający prawdziwe historie osób, które z dnia na dzień musiały rozpocząć swoje życie na nowych warunkach, w nowym miejscu lub w nowym układzie w odpowiedzi na zdarzenie losowe.

Podcast Plan B

Według definicji, Plan B to nieoczekiwany start, ludzka odpowiedź na złośliwość losu. Autorzy przypominają, że bez różnicy na pochodzenie, płeć i czas, wobec losu wszyscy jesteśmy bezbronni. Wśród bohaterów znajdują się m.in. Rafał, warszawski celebryta, który z powodu długów musiał wyemigrować do Londynu i rozpocząć pracę w przeprowadzkach oraz Marzena i Dagmara, które po nieudanej próbie w Polsce, przeprowadziły się do Wielkiej Brytanii, by tam, obie, zostać biologicznymi rodzicami Julka.
Obecnie twórcy poszukują historii osób, które musiały zmienić swoje plany ze względu na pandemię koronawirusa, ale nie poddały się i wprowadziły w życie swój Plan B.

Serial dostępny jest w aplikacji mobilnej Audioteka.pl za darmo do końca kwietnia.

podcast planb

Fot: Filip Wolski

“Plan B” został zrealizowany przez duet niezależnych reportażystów Adama Bochińskiego i Maćka Hamelę, uhonorowanych Srebrnym Melchiorem 2018 za “Bitwę pod Gortatem”, audycję radiową poświęconą najsłynniejszemu obrazowi Jana Matejki. Maciek Hamela jest absolwentem literatury na paryskiej Sorbonie, jednak swoje życie zawodowe związał z produkcja filmową. Adam Bochiński karierę rozpoczynał w branży graficznej, ale zdecydował się ukończyć Polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i obecnie zawodowo związany jest z projektami edukacyjnymi.

Szukacie innych ciekawych podcastów? Sprawdźcie naszą listę najciekawszych polskich podcastów.

152 komentarze

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->