Skubas wraz z synem wykonuje utwór Novik

Najnowszym rozdziałem historii Noviki jest nadchodząca płyta „Novika 2.0” z reinterpretacjami jej klasyków – w nowych wykonaniach.

Do tego przedsięwzięcia Kasia Nowicka zaprosiła artystów, którzy już wcześniej z nią współpracowali (Skubas, Agim, Envee, Baasch, Buslav, Loco Star, Kasai), ale też takich, z którymi niedawno połączyła muzyczne drogi (Natalia Grosiak, BOKKA, ATLVNTA, Arek Kłusowski, Blauka). W niektórych wersjach słychać samą Novikę, w innych udało jej się połączyć artystów, którzy wcześniej ze sobą nie współpracowali.

Wybór pierwszego singla padł na utwór, do którego Novika zaprosiła Skubasa. Zaśpiewał i na nowo zaaranżował piosenkę „Od Dziecka” z albumu „Bez Cukru”. W oryginalnym utworze Novice towarzyszy córka Nina, więc pojawił się również synek Skubasa-Borys, dał się namówić na swój wokalny debiut.

Od Noviki wszystko zaczęło się „ na poważnie”. Dzięki współpracy przy „Tricks of life”  zauważył mnie Kayax, a także Smolik, który potem zaprosił mnie do zespołu. To z Noviką zagrałem pierwszy raz na Openerze, zacząłem grać „profesjonalne”  koncerty. Cieszę się, że mogę uczestniczyć po tak wielu latach w jej jubileuszowym projekcie. Nigdy też nie marzyłem nawet o tym, że zaśpiewam w piosence ze swoim synkiem, ale stało się! – mówi Skubas

Premierę albumu „Novika 2.0” przypieczętuje koncert w klubie Niebo 26 listopada. Na scenie zabrzmią utwory ze wszystkich albumów artystki, ale również te najważniejsze z ostatniej płyty „Bez Cukru”. Novice towarzyszyć też będzie jej zespół, a wśród gości pojawią się między innymi: Skubas, ATLVNTA, Loco), Arek Kłusowski, Kasai.


Premiera albumu 24 listopada!

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->