Są nowe zasady dotyczące koncertów i imprez w klubach!

imprezy plenerowe zasady

Wracamy do klubów? Co prawda większość miejsc w Polsce już działa, ale kluby muzyczne przypominają raczej puby z muzyką odtwarzaną zza baru. Czy dzisiejsze zmiany w przepisach sprawią, że scena koncertowo-klubowa wróci do życia?

Kluby i koncerty przepisy

Opublikowane dziś rozporządzenie (mające datę 19.06) precyzuje, jak teraz będą wyglądały imprezy masowe. Od 20 czerwca [sic!] sale koncertowe, kluby, amfiteatry, hale widowiskowo-sportowe i inne tego typu obiekty mogą wznowić swoją działalność. Warunek jest jeden – w przestrzeni może przebywać nie więcej niż 50% mogących zmieścić się w danej lokalizacji osób. Miejsca mają być zajmowane naprzemiennie (tak jak na przykład w teatrze w Berlinie).
Na stronie Ministerstwa możemy przeczytać taki przykład, który pozwala trochę wyobrazić sobie, jak to wszystko może wyglądać: “14 500 osób może wziąć udział w wydarzeniach na Stadionie Narodowym w Warszawie, 13 500 – na Stadionie Śląskim w Chorzowie, po ok. 5000 osób w Ergo Arenie i Atlas Arenie, ponad 2500 uczestników może się pojawić w kieleckim amfiteatrze na Kadzielni”

Oczywiście widzów obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa.

Imprezy plenerowe zasady

Jak sytuacja z koncertami w plenerze? Zniesiono limit 150 osób na imprezę, ale wprowadzono zasadę, że uczestnicy muszą zachować od siebie przynajmniej dwumetrowy dystans, a na każdą osobę na terenie imprezy powinno przypadać przynajmniej 5 m² powierzchni.

Zasady dystansu nie dotyczą opiekunów dzieci poniżej 13 roku życia oraz osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, a także osobom mieszkającym w tym samym gospodarstwie domowym.
Co ciekawe na imprezach plenerowych zasada zakrywania ust i nosa obowiązuje tylko w przypadku niemożliwości zachowania odstępu 2 metrów.

Nowe zasady na imprezach plenerowych obowiązywać będą od 17 lipca.

Tu znajdziecie komunikat Ministerstwa na ten temat.

-->