Rusza Ogólnopolski Tydzień Wege

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce. Tegoroczna 17. edycja odbędzie się 22-28 maja 2023 r. i obejmie szereg wydarzeń online i stacjonarnych, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

W programie XVII edycji znajdą się: warsztaty regionalnej kuchni roślinnej z blogerem Weganonem i przedstawicielkami koła gospodyń wiejskich ze Śląska, które odbędą się w Parku Śląskim, warsztaty na Dzień Matki dla rodziców i dzieci z Joanną Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm w pawilonie edukacyjnym Kamień, spotkanie z Orestestem Kowalskim z kanału Everyday Hero z wręczeniem grand prix Magazynu Vege, wykład o C40 Cities Climate Leadership Group prowadzony przez prof. dr. hab. Piotra Skubałę oraz szkolenie na temat diety wegańskiej dla pracowników ochrony zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ciekawym punktem będzie również debata “Zdrowie z roślin w smak planecie – o weganizmie z różnych perspektyw”, która odbędzie się 23 maja w Centrum Aktywizmu Klimatycznego.

Przez cały Tydzień Wege będzie również dostępny kurs dietetyczny online o weganizmie przygotowany przez dietetyczki kampanii Viva Zdrowie. Z kolei dr psychologii Sławomir Jarmuż będzie opowiadał o kształtowaniu nawyków żywieniowych oraz o tym, czy reguły wpływu społecznego mogą być pomocne w przekonywaniu ludzi do diety roślinnej.

Wydarzenia Tygodnia Wege skierowane są nie tylko do wegetarian i wegan, ale też (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy dla samych siebie.

Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny na stronie imprezy:.

Aktivist jest jednym z patronów medialnych imprezy.

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->