QUEERA – marka sukien ślubnych także dla mężczyzn

Marka QUEERA przełamuje schematy i stereotypy branży ślubnej. Projektant Curtis Cassell zadbał o społeczność LGBTQ i zaprojektował awangardowe suknie dla każdego.

Kiedyś byłem kelnerem w miejscu eventowym, który zajmował się organizacją ślubów. Pracownicy LGBTQ zawsze dyskutowali, czy chcą wziąć ślub w garniturze czy sukni ślubnej. Nie mogłem uwierzyć, że nie ma takiej opcji, wszystko jest czarno-białe. Chciałem to zmienić dla siebie i naszej społeczności – mówi założyciel marki Curtis Cassell.

Mężczyźni w sukni ślubnej? Dlaczego nie! Kolekcja Curtisa bawi się konwencją. Zamiast tradycyjnych kolorów bieli i czerni, króluje różnorodność. Projekty ślubne zmieszane z linią ready-to-wear można wykorzystać na wile okazji. Popularny aktor i aktywista LGBTQ Billy Porter wystąpił w koszulowej sukni na imprezie po tegorocznym rozdaniu Oscarów.

 

Patrząc na najnowszą kolekcję bez wątpienia epoka romantyzmu była inspiracją dla projektanta. Możemy podziwiać bufiaste rękawy, prześwitującą suknię zdobioną koronkami czy długi tren. Zatraćmy się w pięknej bajce, o tolerancji i wolności wyboru. Założyciel marki trafił w niszę. W branży ślubnej brakuje nieszablonowych projektów. Zazwyczaj na ślubach par jednopłciowych dominują smokingi, garnitury czy tradycyjne białe sukienki.

Projekty marki QUEERA WANG są dopasowane do wszystkich typów ciała i nie definiowane poprzez płeć. Ubrania są szyte na miarę. Curtis Cassell flirtuję z androgynią. Wzmacnia i podkreśla męską i kobiecą energię.

Zdjęcia: QUEERA WANG

-->