Psychocukier i nowa płyta „Antypody umysłu”

Psychocukier - Antypody umysłu

Piąty album zespołu Psychocukier ukaże się 15 października 2018 roku nakładem wytwórni Nowe Nagrania. Z tej okazji odbędą się koncerty w Łodzi i w Warszawie, gdzie Psychocukier zaprezentuje na żywo, jak brzmią „Antypody umysłu”!

Zespół istnieje od 17 lat, wciąż w tym samym składzie. Choć jego członkowie nieco zwolnili muzycznie i życiowo, nadal potrafią głośno uderzyć. „Antypody umysłu” to płyta, która była podróżą dla całego zespołu oraz producenta albumu – NOON’a. Efektem jest muzyka spokojna, ale podszyta niepokojem i euforyczną melancholią. Powstawanie nowego albumu było inspiracją do napisania książki o zespole „Psychonauci”. Jest to zapis czterech lat z muzycznego życia grupy, podglądanie ich na próbach, w klubach, na koncertach. To miejscami także gorzka opowieść o polskiej scenie rockowej, o rządzących w niej układach i o tym, jak trudno jest pozostawać wiernym swoim ideałom.

Psychocukier okładka płyty

Zapraszamy na 2 koncerty, na których Psychocukier po raz pierwszy zagra numery z nowej płyty. Na miejscu będzie można nabyć album “Antypody Umysłu” oraz książkę “Psychonauci”.

12.10 Łódź, klub DOM, ul. Piotrkowska –> link

13.10 Warszawa, klub Powidoki, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie –> link

Dodaj komentarz

-->