Przyjaciele Tomasza Stańki wspominają go w rocznicę śmierci

Dziś mijają dokładnie dwa  lata od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich muzyków Tomasza Stańki. Słynny jazzman odszedł 29 lipca 2018 roku.

 

Poprosiliśmy muzyków, którzy występowali w kwartecie Tomasza Stańki, a dziś tworzą Marcin Wasilewski Trio, o kilka słów wspomnienia o artyście oraz podzielenie się z Wami swoimi ulubionymi utworami mistrza polskiego jazzu.

Marcin Wasilewski

„Tomasz Stanko odszedł od nas 2 lata temu pozostawiając po sobie wspaniała muzykę jaka tworzył przez cale swoje Zycie. Czuje wdzięczność że mogłem uczyć się u jego boku będąc częścią jego kwartetu .”

Sławomir Kurkiewicz

„Mijają 2 lata od odejścia Tomasza Stańki i coraz częściej sięgam do jego nagrań. Wygląda na to, że pozostaję jego wiernym słuchaczem.”

Michał Miśkiewicz

„Czuję wielkie szczęście, że przez tak wiele lat dane mi było grać z Tomaszem Stańko. Nie zapomnę tych niesamowitych, niepowtarzalnych chwil które miały miejsce na scenie i poza nią. Zawsze będę za nimi tęsknił.”

Dziś przyjaciele Tomasza Stańki ze sceny i studia grają razem jako Marcin Wasilewski Trio. Panowie niedawno wydali nowy album „Arctic Riff”, który nagrali wspólnie ze znanym amerykańskim saksofonistą Joe Lovano.

W urodziny Tomasza 11 lipca Marcin Wasilewski zagrało w Rzeszowie koncert zorganizowany z inicjatywy córki muzyka,  Anny Stańko. Podczas „Toastu urodzinowego dla Tomasza Stańko” Trio wystąpiło w projekcie Freelectronic Special Project (z Tomaszem Dąbrowskim i Tadeuszem Sudnikiem).

-->