“Przesłuchanie” w kinach od 3 lipca

Przesłuchanie film
Fot: Judith Kaufmann

Film “Przesłuchanie”, któremu patronuje Aktivist, miał mieć premierę jakiś  czas temu. Jednak sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała plany dystrybutora. Premiera obrazu odbędzie się 3 lipca.

“Przesłuchanie” Ina Weisse

Przesłuchanie to najnowszy film Iny Weisse – aktorki, reżyserki i scenarzystki. Jej debiut filmowy to film “Architekt”, wielokrotnie nagradzamy na Festiwalach Filmowych.
Przesłuchanie światową premierę miał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. W roli głównej zobaczymy Ninę Hoss ( Biała Masajka, Kobieta w Berlinie, Barbara ), która za tę rolę otrzymała nagrody dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie i w San Sebastian.

Anna Bronsky jest nauczycielką gry na skrzypcach w liceum muzycznym. Jest żoną muzyka i matką 10-letniego Jonasa. Podczas corocznych egzaminów rekrutacyjnych nauczycielka fascynuje się talentem Alexandra, który kandyduje do szkoły. Pomimo sprzeciwu innych nauczycieli, Anna postanawia przygotować go do egzaminów pośrednich. Odkrywa w nim wielki talent i każdą chwilę poświęca wspólnym ćwiczeniom. Tym samym zaniedbuje swoją rodzinę, która nie może na nią liczyć. Presję Anny wzmaga jej przyjaciel i jednocześnie kochanek, który zaprasza ją do wspólnego występu w kwintecie. Podczas koncertu kobieta wypada fatalnie. Po tym katastrofalnym wydarzeniu Anna skupia się tylko na swoim uczniu.
W dniu egzaminu dochodzi do tragedii…

Premiera: 03.07.2020
Reżyseria: Ina Weisse
Scenariusz: Daphne Charizani i Ina Weisse
W roli głównej: Nina Hoss, Simon Abkarian, Jens Albinus
Gatunek: dramat
Czas trwania: 90 min
Produkcja: Niemcy, Francja 2019

-->