Powstanie pierwszy hotel w kosmosie. W środku kino, siłownia i miejsce dla ponad 300 osób!

hotel na orbicie
Fot: NASA/Unsplash

Noc pod gwiazdami to coś, na co czekamy zawsze po zbyt długiej zimie i jesieni. Co jednak powiedzielibyście na noc w otoczeniu gwiazd? I nie mamy tu na myśli zamkniętej imprezy dla celebrytów.

Hotel na orbicie

Firma Orbital Assembly Corporation ogłosiła, że ruszyła z pracami mającymi na celu  zbudowanie pierwszego orbitalnego hotelu. Choć może wydać się to totalnym absurdem i nadmierną biznesową fantazją to twórcy pomysłu zapierają się, że ich pomysł zostanie zrealizowany. I stać ma się to całkiem szybko, bo już w 2026 roku. Z udostępnionych w internecie wizualizacji wywnioskować można, że orbitalny hotel to projekt żywcem wyjęty z filmów science-fiction. Kształt i „kosmiczny [sic!] wygląd to jedno. Nas bardziej ciekawi, to co ma czekać na gości w środku tej konstrukcji.

Pierwszą naszą myślą, było to, że nocleg w takim obiekcie przypominać może prawdziwy survival. No bo czego spodziewać się,  kiedy w głowie mamy obrazki ciasnoty ze stacji kosmicznych. Tymczasem Orbital Assembly Corporation zapowiada, że hotel ma być nie tylko duży, ale i luksusowy…Podobno docelowo przyjmować ma do 280 gości oraz 112 osób personelu pokładowego! Każdy z uczestników gwiezdnej zabawy przejdzie oczywiści wcześniej odpowiedni trening.

W ramach hotelu na pokładzie stacja funkcjonować mają między innymi spa, siłownia, kino, strefa ze sklepami i inne udogodnienia. Luksusowa wyprawa? I to bardzo! Znany jest bowiem koszy trzydniowego pobytu w takim obiekcie. To jedyne 5 milionów dolarów….Twórcy projektu twierdzą, ze to bardzo tanio, bo wyprawa na pokład ISS kosztuje w tej chwili około 55 milionów dolarów!

Jeśli macie na byciu kilka milionów to już można rezerwować swoje miejsca na pierwszy pobyt. Lecicie?

-->