Osobno ale razem

Base life

Lubimy przebywać z innymi ludźmi, spędzać z nimi czas. Razem gotować, oglądać seriale, grać w planszówki czy ćwiczyć na siłowni. Każdy z nas potrzebuje także prywatności i możliwości spokojnego zaszycia się we własnych przytulnych czterech kątach.

Wyobraźcie sobie elegancką przestrzeń, która łączy najlepsze tradycje klasycznych akademików – pozwala na ożywione życie towarzyskie, poznawanie nowych ludzi, wymianę podglądów, z dobrym dizajnem i hotelową wygodą na najwyższym poziomie, których w tradycyjnych akademikach próżno było szukać. 

Współmieszkanie

Coraz bardziej popularny na świecie staje się model mieszkaniowy, w którym mieszkańcy mają do dyspozycji specjalnie zaprojektowane przestrzenie wspólne, z których mogą korzystać wszyscy. Sprzyja to integracji społeczności, wzajemnej pomocy i współpracy a także ogranicza koszty eksploatacji czy korzystania z udogodnień takich jak pralnia, siłownia czy ogród warzywny. Co ważne w tym modelu, każdy z mieszkańców ma jednak własną, prywatną przestrzeń – mieszkanie czy pokój.

Base life

Jak wskazują najnowsze badania socjologiczne, dla młodych ludzi posiadanie nie jest wcale sprawą najważniejszą. Wolą doświadczać. Dlatego możliwość mieszkania w komfortowych warunkach, ale bez zobowiązań poważniejszych niż umowa najmu na semestr lub dwa jest dla nich atrakcyjna. Zwłaszcza, jeśli mogą dzięki temu spędzać czas z podobnymi sobie ludźmi.

Base Camp

Nowoczesne rozwiązania mieszkaniowe wykorzystujące koncept łączenia własnych czterech kątów z dobrze zagospodarowanymi przestrzeniami dostępnymi dla wszystkich mieszkańców spotkać możemy także w Polsce. W Łodzi funkcjonuje od pewnego czasu dobrze zaprojektowany i wygodny kompleks BaseCamp. To dwa prywatne akademiki oferujące najwyższy standard mieszkania i przyjazne, pełne atrakcji przestrzenie wspólne.

Base Camp łódź

Łódzki BaseCamp jest jednym z sieci kilku działających w całej Europie. Prywatne akademiki z logo BC funkcjonują m.in. w Berlinie, Poczdamie, Lipsku, Kopenhadze oraz Lyngby w Danii. Kolejne basecampowe przestrzenie powstają m.in. w Katowicach, gdzie mieszkańcy będą mogli wprowadzić się jesienią. W łódzkich akademikach mieszkają studenci z całego świata – na korytarzach spotykają się Brytyjczycy, Norwegowie, Białorusini i Polacy.

BaseCamp

W BaseCamp mieszkańcy mają do wyboru kilka wariantów pokojów – są jedno i dwuosobowe, mogą być też wyposażone w aneks kuchenny. Poza eleganckim pokojem studenci mają do dyspozycji duże przestrzenie wspólne, przestrzeń do nauki i pracy, kuchnię, siłownię, salę z rzutnikiem, gdzie mogą zorganizować sobie wieczór filmowy.

Base Camp łódź

Tym, co wyróżnia BaseCamp na tle podobnych inicjatyw, jest także program BaseLife, zapewniający rozrywki i udogodnienia, które sprawiają, że mieszkańcy czują się w swoim akademiku jak w domu, nawet jeśli ten rodzinny zostawili daleko stąd. Na terenie BaseCamp organizowane są spotkania, imprezy, pokazy filmowe, chętni mogą wybrać się na wycieczki po mieście kierując się wskazówkami zaprzyjaźnionych lokalsów.

Base Camp

W akademikach studentów otaczają opieką tzw. Base Buddies – aktywni towarzysko studenci, którzy lubią angażować się w życie swojej społeczności – oprowadzą po akademiku, służą radą i pomocą, starają się by wszyscy mieszkańcy czuli się tutaj jak u siebie. To oni powiedzą, kiedy najlepiej skorzystać z siłowni, gdzie wypożyczyć rower, albo jak włączyć odpowiedni program w pralni.

BaseCamp

W trudnych czasach pandemii Covid-19 warto podkreślić, że zarówno obsługa jak i mieszkańcy BaseCamp dbają szczególnie o higienę i bezpieczeństwo w obiektach. W przestrzeniach wspólnych obowiązkowe są maseczki, zamontowano także dystrybutory z płynem odkażającym. O zasadach bezpieczeństwa i konieczności zachowania niezbędnego dystansu przypominają mieszkańcom zabawne oznakowania i naklejki.

-->