Powrót twórczości Karla Lagerfelda podczas wystawy MET GALA 2023

Najważniejsza modowa impreza MET Gala odbywa się co roku w Nowym Jorku. Gwiazdy powracają na schody Metropolitan Museum of Art, aby uczcić otwarcie spektakularnych wystaw. W przyszłym roku tematem przewodnim będzie twórczości Karla Lagerfelda.

Wystawa „Karl Lagerfeld: A Line of Beauty” będzie dostępna w Metropolitan Museum of Art od 5 maja do 16 lipca 2023 roku. Przedstawiona zostanie twórczość projektanta badająca metodologię motywów estetycznych, które powracały w jego 65- letniej karierze. Zobaczymy około 150 oryginalnych stylizacji – ze wszystkich domów, w których projektował, a także jego własna linia zostanie zaprezentowanych podczas MET Gala wraz z ich oryginalnymi szkicami. Wnętrze wystawy zaprojektował architekt Tadao Ando.

 

Karl Lagerfeld był jedną z najbardziej urzekających, płodnych i rozpoznawalnych postaci w modzie i kulturze, znaną zarówno ze swoich niezwykłych projektów i niestrudzonej twórczości, jak i ze swojej legendarnej osobowości. Wciągająca wystawa, odsłoni jego wyjątkową praktykę artystyczną, zapraszając publiczność do świata nieograniczonej wyobraźni i pasji Lagerfelda do innowacji–  powiedział Max Hollein, francuski dyrektor The Met.

Zdjęcia: Instagram Karl Lagerfeld  

 

-->