Polscy artyści na OffScenie

Intrygująca Sonia Stein, liryczny Kortez i najciekawsi przedstawiciele polskiej sceny niezależnej wystąpią w ramach OffSceny. Netia Off Camera to nie tylko odważne filmy z całego świata, ale też koncerty. Publiczność czeka kilkanaście niezwykłych spotkań z artystami, którzy mówią własnym głosem.

Sonia Stein to artystka o polskich korzeniach, znana już na scenie brytyjskiej i niemieckiej. W kraju zadebiutowała na ścieżce dźwiękowej jak i w samym filmie – „Ekscentrycy, po słonecznej stronie ulicy”. Tajemniczy klimat i lekko popowe melodie – oto, czego możemy się spodziewać podczas koncertu w Krakowie.

Kubaterra to solowy projekt Kuby Dobrowolskiego łączący współczesny psychodeliczny folk z przestrzenną muzyką gitarową. Pierwsza płyta została nagrana solowo podczas podróży po Australii. W ubiegłym roku światło dzienne ujrzał drugi album „If You Don’t Mind It Doesn’t Matter”, muzykę z obu albumów będzie można usłyszeć drugiego dnia Off Sceny.

Seeme to debiutancki projekt Kasi Makowieckiej, składający się z kilkunastu osobistych piosenek. Artystkę napędza do działania nieustanne bycie w drodze, spotykanie nowych ludzi i odkrywanie samej siebie. Dojrzała do decyzji, aby podzielić się swoimi pełnymi emocji piosenkami, które będzie można usłyszeć w Krakowie po raz pierwszy. Jej koncert już 1 maja. Tego samego dnia na festiwalowej scenie wystąpi Dillon.

Dzień później w ramach OffSceny pojawi się Gypsy and the Acid Queen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans.

Leski to wokalista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta. Tworzy muzykę z pogranicza dream popu i indie-folku. Bawi się kontrastami i miesza nowoczesne dźwięki z tradycyjnymi brzmieniami folkowego instrumentarium. Wszystko oplata pięknymi tekstami.

Seals to młody duet z Cieszyna, który tworzy dźwięki i słowa wypływające prosto z serca – chcą, aby publiczność czuła to od samego początku. Pod koniec 2016 roku wydali debiutancką EPkę w postaci siedmiu wyjątkowych teledysków i rozpoczęli pełne energii występy na żywo. Jeden z nich już 3 maja w Krakowie.

Dla scharakteryzowania muzyki poznańskiej grupy Snowman użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. Sam zespół określaj swoje brzmienie „melodramatyczną piosenką popularną”. Podczas festiwalowego koncertu 4 maja , będzie można usłyszeć materiał z trzeciego najnowszego albumu grupy, który promuje singiel “Znów jesteś sobą”.

The Fruitcakes przypomina, dlaczego muzyka lat 60 wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców. Swoim brzmieniem oddają hołd klasyce rocka. Ewidentne są silne wpływy The Beatles i sceny psychodelicznej. Najnowszy album grupy i taką będzie można usłyszeć podczas krakowskiego koncertu.

Kortez to bez wątpienia jedno z najważniejszy objawień polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Z anonimowego twórcy stał się gwiazdą zapełniającą sale koncertowe w całej Polsce. Występował na największych polskich festiwalach i imprezach. Udowadnia, że w muzyce wygrywa prostota i szczerość. Na OffScenie zagra 5 maja obok Cristobal and the sea.

Konfrontacja uznanych międzynarodowych projektów muzycznych o dużej renomie z twórczością artystów niezależnych to pole do eksperymentów i źródło nowych inspiracji dla obu stron. Wieczory wypełnione spotkaniami z artystami przypomną, że muzyka pobudza wyobraźnie i poszerza horyzonty. Klimat industrialnego kompleksu TYTANO pozwoli jeszcze mocniej poczuć miejską energię i dać się jej porwać.

Więcej o programie 10. Netia Off Camera znajdziecie na www.offcamera.pl. Do zobaczenia w Krakowie od 28 kwietnia do 7 maja.

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->