Polka została Miss World 2021. Karolina Bielawska – najpiękniejszą kobietą świata!

Podczas konkursu Miss World 2021 w Portoryko za najpiękniejszą kobietę świata uznano Polkę. Karolinę Bielawską 23-letnią studentkę Politechniki Łódzkiej. W geście solidarności z Ukrainą kandydatki na miss świata przeszły po scenie ze świecami.


W nocy ze środy na czwartek w Portoryko odbył się konkurs Miss World 2021. 40 kobiet z całego świata rywalizowało o tytuł najpiękniejszej kobiety. Gala w Portoryko miała odbyć się pod koniec grudnia ub. roku, ale ze względu na COVID termin Miss World 2021przeniesiono na 16 marca 2022 roku. Karolina Bielawska jest drugą Polką, która zdobyła tytuł. Jako pierwsza otrzymała go w 1989 roku Aneta Kręglicka. 

– Wciąż nie mogę uwierzyć, że właśnie zostałam drugą Miss Świata w historii Polski. Jestem bardzo dumna, że mogę przywieźć tę koronę do Polski. Brak mi słów, aby wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczna za tę możliwość i ogrom wsparcia, jaki otrzymałam od wielu ludzi. Sama nigdy nie zaszłabym tak daleko. Wierzę, że wszyscy jesteśmy stworzeni dla jakiegoś konkretnego celu i nigdy nie byłam bardziej podekscytowana spełnieniem swojego – napisała na Instagramie Karolina Bielawska.Miss World to najstarszy międzynarodowy konkurs piękności. Powstał w 1951 roku w Wielkiej Brytanii. Reprezentantki ponad 100 krajów walczą o koronę i tytuł najpiękniejszej. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs. Daje on możliwość pracy i niesienia pomocy całym świecie. Tytuł Miss Word zobowiązuje. Najważniejszym elementem konkursu jest globalny program humanitarny, który skupia się na akcjach charytatywnych. Na przestrzeni lat organizacja zebrała ogromne fundusze na cele dobroczynne. 

Kim jest Miss Word 2021- Karolina Bielawska?

Karolina Bielawska urodziła się w 1999 roku w Łodzi. Mierzy 179 cm. W 2019 zdobyła tytuł Miss Polonia. Obroniła licencjat na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Obecnie studiuje Master of Business Studies na International Faculty of Engineering (IFE) na tej samej uczelni. Interesuje się modelingiem i z tym wiąże swoją przyszłość. Działa także społecznie i charytatywnie.

 

Zdjęcia: Miss Word

 

-->