Plac Defilad – cykl wakacyjnych imprez pod gołym niebem

Wolne ciała w wolnej przestrzeni to hasło wakacyjnych imprez pod gołym niebem na Placu Defilad w Warszawie. W zaaranżowanej zielonej przestrzeni, przed głównym wejściem do STUDIO, będziemy mogli cieszyć się kontaktem z kulturą na świeżym powietrzu.

Inspiracje, które towarzyszyły nam przy układaniu tegorocznego programu projektu Plac Defilad 2021, były oczywiste. Ostatnie miesiące to w życiu nas wszystkich przede wszystkim dwa wydarzenia: doświadczenie pandemii oraz masowe protesty społeczne związane z walką o prawa kobiet i mniejszości seksualnych. Chcemy, by Plac Defilad stał się w tym roku miejscem przypomnienia, podsumowania, ale też przepracowania tych doświadczeń – podkreśla Tomasz Plata, kurator projektu Plac Defilad w 2021 roku.

Program projektu Plac Defilad jest różnorodny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Instalacje artystyczne, koncerty, kino plenerowe, spektakle i działania edukacyjne. O najciekawszych wydarzeniach będziemy pisać na bieżąco.

Dla miłośników literatury i muzyki STUDIO przygotowało 8 czerwca wieczór w towarzystwie Aleksandra Dębicza, Łukasza Kuropaczewskiego, Jakuba Józefa Orlińskiego oraz Mariusza Szczygła i Jiří Kamena.

W dwóch  spotkaniach tego samego wieczoru, prowadzonych przez Mariusza Szczygła wystąpi pisarz z Pragi Jiří Kamen, autor książki „Świece w pogańskim gaju”. Aleksander Dębicz oraz gitarzysta Łukasz Kuropaczewski zagrają utwór, skomponowany przez Aleksandra Dębicza do tego właśnie opowiadania. Po czym przedstawią kompozycje ze swojej najnowszej płyty pod „Adela”. Jako wokalista wystąpi Jakub Józef Orliński, który swoim kontratenorem podbija światowe sceny operowe. Fragmenty książki „Świece w pogańskim gaju. Opowiadania, horrory, etiudy” Jiříego Kamena w tłumaczeniu Elżbiety Zimnej przeczytają aktorki Studio: Dominika Biernat i Ewelina Żak.

Bilety dostępne pod adresem: www.teatrstudio.pl

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

-->