Piotr Bruch ŻER. Żałosna egzystencja robaka czyli kolejna odsłona Project Room

project room 2020

Jakie brzmienie ma proces rozkładu? Czy można usłyszeć gnicie? Czy pasożytujący grzyb może całkowicie przejąć kontrolę nad ofiarą, jednocześnie jej nie zabijając? Piotr Bruch przedstawia świat, w którym to, co dotychczas było mikro, teraz jest makro, a perwersja łączy się z zepsuciem.

Project Room Piotr Bruch

Wizualno-dźwiękowa instalacja artysty zawłaszcza przestrzeń Project Roomu w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski niczym pasożyt żerujący na swoim żywicielu.
Project Room to miejsce prezentacji prac młodych polskich artystów. Wszystkie wystawy przygotowywane są specjalnie dla tej przestrzeni i mają charakter premierowy. W tym sezonie zaprezentowane zostały już wystawy Kornelii Dzikowskiej, Jana Baszaka oraz Adeliny Cimochowicz, a do końca cyklu będzie można zobaczyć jeszcze prace Sebastiana Sebulca i Marka Wodzisławskiego.project room 2020
Piotr Bruch (ur. 1993) ukończył Akademię Sztuki w Szczecinie jako magister ze specjalnością film eksperymentalny na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w 2019 roku. W swojej twórczości używa dźwięku i obrazu ruchomego. Produkuje filmy animowane w tradycyjnych technikach rysunkowych. Wykorzystując doświadczenia animatora, tworzy też obiekty i instalacje audio, a także muzykę eksperymentalną. Od 2019 jest asystentem dr. Adama Witkowskiego w Pracowni Dźwięku i Obrazu w Zakładzie Filmu Eksperymentalnego macierzystej uczelni.

Otwarcie wystawy: 01/10/2020, 19:0022:00

W dniu otwarcia wstęp na wystawę bezpłatny.

-->