Pierwsza na świecie prezerwatywa unisex

Malezyjski ginekolog John Tang Ing Chinh wynalazł pierwszą na świecie prezerwatywę unisex. Prezerwatywę będą mogli stosować kobiety jak i mężczyźni. Wykonana jest z cienkiego materiału, jakiego zwykle używa się do opatrunku na urazy i rany.

John Tang Ing Chinh wytwarza prezerwatywy z materiału używanego w przezroczystych opatrunkach na rany, który jest cienki i elastyczny, a jednocześnie mocny i wodoodporny. Nowa prezerwatywa Wondaleaf Unisex ma szansę umożliwić ludziom lepszą kontrolę nad swoim zdrowiem seksualnym niezależnie od płci lub orientacji seksualnej.

To w zasadzie zwykła prezerwatywa z przylepną powłoką – powiedział John Tang Ing Chinh, ginekolog w firmie produkującej artykuły medyczne Twin Catalyst.

Tang powiedział, że prezerwatywa Wondaleaf przeszła kilka rund badań klinicznych i testów. Będzie dostępna komercyjnie na stronie internetowej firmy w grudniu jeszcze tego roku. Opakowanie zawierające dwie sztuki w przeliczeniu na walutę PL, ma kosztować około 15 złotych. 

Kiedy ją założysz, często nie zdajesz sobie sprawy, że tam jest. Biorąc pod uwagę liczbę przeprowadzonych przez nas badań klinicznych, jestem dość optymistyczny, że z czasem będzie to znaczący dodatek do wielu metod antykoncepcyjnych stosowanych w zapobieganiu niezamierzonym ciążom i chorobom przenoszonym drogą płciową – powiedział ginekolog John Tang Ing Chinh.

Zdjęcia: YouTube/Twin Catalyst

-->