Papier toaletowy jako instrument muzyczny. Tak, to się dzieje!

Max Björverud papier toaletowy

Jeśli za jakiś czas będziemy wspominli całą sytuację związaną z pandemią koronawirusa, to na 100% jednym z jej symboli będzie…papier toaletowy.

Papier toaletowy koronawirus

Produkt pierwszej potrzeby stał się hitem ostatnich tygodni i bohaterem wszelakich memów. Pisaliśmy o tym, dlaczego papier toaletowy jest tak pożądanym towarem. Teraz jednak pora na coś, co zaskoczy Was chyba jeszcze bardziej.
Szwedzki artysta Max Björverud przerobił zwykły papier toaletowy na instrument muzyczny! Max pracuje w sztokholmskiej agencji SNASK. Do skonstruowania nietypowego instrumentu użył spinaczy do papieru, wydrukowanych w 3D elementów oraz elektronicznego systemu zbudowanego na bazie Arduino Mega, oraz Raspberry Pi Zero.

Nie myślcie, że Max wpadł na taki pomysł dopiero na fali internetowo-sklepowej popularności papieru toaletowego. Jak prawdziwy wizjoner Szwed pracował nad tym projektem już od dawna. Inne szalone pomysły, które znajdziecie na stronie Maxa Björveruda.

A jeśli jesteście fanami nietypowych eksperymentów muzycznych z dalekiej północy, to polecamy Wam nagrania z piekła lub najgłębszego otworu na ziemi.

3 komentarze

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->