Pałac Kultury i polskie top modelki na pierwszej okładce Vogue Polska

Pierwszy numer polskiej edycji magazynu Vogue pojawi się już 14 lutego. Kilkanaście godzin przed tą długo wyczekiwaną premierą w internecie pojawiła się okładka magazynu ze zdjęciem niemieckiego fotografa Juergena Tellera. Możemy podziwiać na nim dwie, najbardziej znane chyba na świecie, polskie modelki – Anję Rubik i Małgosię Belę, pozujące w czerni obok czarnej wołgi. Charakterystyczne “krzywe” zdjęcie wykonano w śnieżny dzień na tle Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

 

Czy okładka polskiego Vogue’a jest dobra? Na pewno budzi w internecie wiele emocji, co widać w komentarzach w mediach społecznościowych. Nie wszystkim podoba się mianowicie “koślawa linia horyzontu” czy obecny na zdjęciu “PRL, który już dawno się przecież skończył”. Wiele osób docenia jednak odwagę twórców i “zabawę symbolami”. Szczególnie, że jak wiadomo, Juergen Teller “uwielbia improwizować”. 

Trzeba jednak pamiętać, że zdjęcie okładkowe to zaledwie zajawka większej sesji, którą w całości zobaczyć będzie można w numerze. Warto też przypomnieć, że pozująca na okładce Bela pełni również w magazynie funkcję Editor-at-Large. To prestiżowe stanowisko redaktora zewnętrznego, który ma sporą dowolność w doborze publikacji i wpływ na charakter materiałów.

Redaktorem naczelnym Vogue Polska ma być Filip Niedenthal. Pozostałe funkcje sprawować będą Daniela Agnelli (moda), Anda Rottenberg (kultura), Hanna Rydlewska (reportaż i vogue.pl) oraz Katarzyna Straszewicz (uroda). Magazyn kosztować będzie 16,90 zł. 

444 komentarze

Dodaj komentarz

-->