Oreo zbudowało na Spitsbergenie bunkier dla swoich ciastek!

oreo norwegia bunkiej
Fot: ABHISHEK HAJARE/Unsplash

Pomysł zachowania części dziedzictwa ludzkości na wypadek apokalipsy jest stary jak pierwsza książka postapo.

Oreo bunkier

W wielkich bunkrach, zlokalizowanych zazwyczaj daleko na północy od dawna zbierane są ziarna roślin, a nawet dzieła literackie (ostatnio w ten sposób zabezpieczono twórczość Olgi Tokarczuk). Co ciekawe na podobny pomysł przechowywani swoich produktów wpadł producent popularnych ciastek Oreo…Na Spitsbergenie powstał bunkier, w którym składowane są słodycze tej marki! Malutki budynek zlokalizowano zaledwie kilkaset metrów od słynnego „spichrza”, w którym przechowywane są nasiona większości istniejących na świecie roślin.
Żeby ciastka nadawały się do spożycia zapakowano je w folię typu mylar, która pozwala na bezpieczne przechowywanie żywności od minus 60 stopni Celsjusza do 150 stopni Celsjusza. Folia dodatkowo zabezpiecza produkty spożywcze przed szkodliwym wpływem powietrza oraz różnego rodzaju substancji chemicznych.

Gdzie znajduje się bunkier Oreo

Żeby udowodnić, że to nie żart ekipa Oreo nie tylko pokazała filmik z dalekiej północy, ale także podała koordynaty do miejsca, w którym zlokalizowano bunkier. Gdybyście mieli w planach wycieczkę na Spitsbergen, to bunkier Oreo znajdziecie tutaj: 78°08’58.1″ N, 16°01’59.7″ E

-->