Nowi artyści na OFF Festival 2018. Zobacz, kto dołącza do imprezy

źródło: Wikimedia

Artur Rojek ogłasza kolejnych artystów, którzy w dniach 3-5 sierpnia 2018 zagrają w Dolinie Trzech Stawów. Będą to The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Moses Sumney, The Como Mamas, Hańba, Coals, Furia.

The Brian Jonestown Massacre to istniejący od początku lat 90. legendarny już psychodeliczny zespół, na którego czele stoi geniusz/szaleniec/utracjusz – Anton Newcombe. Zespół, który wielokrotnie się rozpadał się i schodził na nowo ( jego losami najlepiej zapoznać się przez dokument “Dig!“), wydał aż 17 studyjnych albumów, 5 kompilacji, 5 płyt live i 13 EPek. Ostatnie wydawnictwo to “Don’t Get Lost” z 2017 roku. 

Jon Hopkins to brytyjski producent i muzyk, który oprócz bycia niegdyś klawiszowcem Imogen Heap i wydawania własnej muzyki, także filmowej (“Monsters” z 2010 roku) współpracował z takimi artystami, jak Brian Eno, Coldplay czy David Holmes. Na koncie ma cztery płyty – Ostatnia, “Immunity”, nominowana była do nagrody Mercury

Moses Sumney to amerykański wokalista elektroniczny i baroque popowy, mieszkający na stałe w Los Angeles. W swojej karierze supportował m.in. Solange, Sufjana Stevensa i Erykah Badu. W wrześniu zeszłego roku wydał swoją debiutancką płytę, “Aromanticism”.

The Como Mamas to trio, tworzone przez trzy pochodzące z Mississippi wokalistki, poruszające się w estetyce bluesowo-gospelowej. Jak można przeczytać na stronie ich wytwórni, Daptone Records, ich płyty oparte są na trzech najważniejszych instrumentach: mocny, chrapliwy głos Ester Mae Smith, głęboki kojący głos Angeli Taylor i energetyczny natchniony głos Delli Daniels. 

Po raz kolejny na OFFie wystapi też katowicki duet – Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski, czyli The Coals, którzy w zeszłym roku wydali swoją debiutancką płytę “Tamagotchi“. Pojawi się także grająca black metal, również śląska grupa Furia, a także punkowa Hańba!, która porusza się na skrzyżowaniu estetyki punkowej, folkowej i klezmerskiej, wykorzystując w tekstach motywy międzywojnia. 

Wszyscy ci artyści dołączą do poprzednio ogłoszonych – Przypomnimy, że w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach zagrają John Maus, Marlon Williams, Grizzly Bear, Clap Your Hands Yeah, Turbonegro, Aldous Harding, Big Freedia, Egyptian Lover, King Ayisoba, Oxbow, Jacques Greene i Bishop Nehru. 

Dodaj komentarz

-->