Nowe miejsca: Miss Mellow

Miss Mellow to maciupeńka cukierenka, która zajęła miniprzestrzeń niedaleko Kuchni Konfliktu na Wilczej. Lodówka z ciastkami, ekspres, blacik, który pozwala przycupnąć i szybko łyknąć espresso. Dopracowany, oszczędny dizajn (trochę Paryż, trochę Nowy Jork, trochę bar mleczny) i wielka oldschoolowa, nieczynna maszyna do lodów, która robi wrażenie, jakby utrudniała dziewczynom funkcjonowanie za ladą.

Póki ciepło, można przysiąść przy niewielkim stoliczku na zewnątrz, zimą pewnie ciastka, kanapki i kawkę będzie się łapać w biegu. Z dużym prawdopodobieństwem nigdy bym tu nie trafiła, gdyby nie twórcy tego miejsca – Krzysiek Kowalski i Ala Gabillaud, właściciele SuperSalonu – czyli najlepszego w mieście miejsca z wyborem najciekawszej światowej prasy. Ponieważ, jak się okazuje, słodycze kochają tak samo jak dobre magazyny, postanowili i dla nich znaleźć miejsce. Stworzyli więc MM, gdzie Ala realizuje swoje cukiernicze pasje, łącząc francuską tradycję, w której wyrastała, ze słodkimi fascynacjami z całego świata (są amerykański karmelizowany popcorn i pianki, ale też swojskie jagodzianki).

I chyba ten wbrew pozorom bezpretensjonalny, szczery i osobisty charakter miejsca robi robotę. Być może równie smaczne ptysie znajdziecie w swojej osiedlowej cukierni u pani Basi, ale z pewnością na warszawskiej mapie słodkości, na której z jednej strony mamy wysublimowaną Odette, z drugiej – bezpłciowe sieciówki, a z trzeciej – bezglutenowe, bezcukrowe wegeciasta, to smakowity akcent. W ofercie Miss Mellow są przede wszystkim ciastka, m.in. ptysie (znakomite śmietanowe z malinami, czekoladowe i pistacjowe), tartaletki z owocami czy z yuzu curd i włoską bezą, są brownie i sernik. Są też zestawy śniadaniowe (solidne tosty na słodko i słono, granola z jogurtem), kawa (z ekspresu i przelewowa) i soki. Jest też niepozorna na pierwszy rzut oka królowa całego tego słodkiego towarzystwa – cynamonowa morning bun, czyli przepyszna maślana brioszka – wilgotna, słodka akurat i rozkosznie aromatyczna – upewnijcie się, że z Miss Mellow nie wyjdziecie bez niej.

Miss Mellow
ul. Wilcza 62, Warszawa

 

Dodaj komentarz

-->