„Nogi Syreny”

W schludnych rewirach dzielnicy rządowej, między wysmukłymi gmachami ministerstw spraw wszelakich, pod czujnym okiem wygimnastykowanych i niezwykle przystojnych agentów Służby Ochrony Państwa, przyczaiła się Ona – piękna, krnąbrna, nierządna, bezwstydna i bardzo wilgotna Syrena.

Pławi się w szampanie, pręży leniwie członki, wspomina własne i cudze upadki, nade wszystko zaś kusi, nęci, wabi swoim krystalicznym śpiewem. Wabi do podziemi Teatru Syrena. Tam zgromadzimy się, by uwolnić od tego, co na górze. Bo na górze myśli są skrępowane, czyny niedozwolone. Dlatego zejdziemy do podziemi, by na powrót odzyskać zdolność do bezczelnego fantazjowania. Szaleństwa! Brawura! Ekscesy! Nieodpowiedzialność!
Chcemy odzyskać wolność do mówienia sobie tego, co chcemy od siebie usłyszeć. Do opowiadania o naszych najbardziej wstydliwych marzeniach i najgłębiej skrywanych obsesjach. Wszyscy zejdziemy tam w jednym celu, ale każdy we własnym. Tam spotkają się najpiękniejsze i najszczersze wersje nas samych. O nic nam nie chodzi naprawdę. Przyświeca nam brak celu, brak smaku, spójności i treści.

Zapraszamy na nocną rewię w podziemiach Teatru Syrena, wypełnioną chansonami, perwersyjnym dowcipem, politycznymi aluzjami, na bezwstydny wieczór ze wszystkim tym, co zakazane, nieapetyczne i niegustowne. Pierwszy kieliszek gratis! Orkiestra na żywo! Bufet z wyszynkiem! Wchodzisz na własną nieodpowiedzialność!

TWÓRCY

Teksty
Jędrzej Burszta, Joanna Drozda, Wojciech Kaniewski

Dramatyczność
Michał Wybieralski

Upiwnicznienie
Joanna Drozda

Melodie
Michał Łaszewicz

Otoczenie i dekoracje
Aleksandr Prowaliński

Ekstrawaganckie stroje i negliże
Jola Łobacz
Ruchy
Krystyna Lama Szydłowska

Iluminacje
Artur Wytrykus

Kwartet Bardzo Żeński
pod klawiszem i pedałem Agnieszki Szczepaniak (piano)
Nastazja Babska (saksofon i klarnet)
Anita Sobiechowska (kontrabas)
Wiktoria Jakubowska (perkusja)

Wszystko ogarnęła
Monika Walecka

Inspicjentura
Marta Skoczek

W budce suflerka
Małgorzata Zaufal

Grafy i barwy drukowane
Dawid Ryski

248 komentarzy

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->