Najwyższe ogrody Europy w centrum Warszawy? Radny chce, żeby zasłoniły Pałac Kultury

źródło: idea extra

Pojawił się kolejny ciekawy pomysł zagospodarowania Placu Defilad i okolic PKiN. Trochę jednak nierealny. Radny Warszawy i były burmistrz Ursynowa, Piotr Guział przestawił go na Twitterze. Autorska koncepcja Guziała to pięć budynków o wysokości od 70 do 233 metrów, które otoczą od strony Emilii Plater i Alei Jerozolimskich Pałac Kultury i Nauki (wysokość 231 m). Na dachach wieżowców miałyby powstać terasy widokowe z parkami i ogrodami.

Radny wydaje się mieć wszystko dobrze obmyślane. Ma już pomysł jaką spółkę miałoby stworzyć miasto i PKP, aby doszło do „realizacji zabudowy pierzei Al. Jerozolimskich” i chcę „z rozmachem” stworzyć na bazie istniejącego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „oryginalny” nowy symbol Warszawy.

Internauci śmieją mu się w twarz, głównie na Twitterze. Projekt według nich to „chaos architektoniczny”, sprzeczna z prawami fizyki „praca studenta pierwszego roku”, a całość „nie trzyma się kupy” i „nie ma w niej grama symetrii”. Niezrażony Guział odsyła ich do swoich inspiracji – francuskiego Wielkiego Łuku Braterstwa i resortu Marina Bay Sands w Singapurze, w którym mieści się hotel, kasyno, centrum handlowe, muzea, sala widowiskowa, a na 57. piętrze odkryty basen. Przy okazji nie ukrywa, że jego projekt to również rozwiązanie szeroko dyskutowanego ostatnio pomysłu zburzenia zwanego „pomnikiem Stalina” Pałacu Kultury. Guział chce go zasłonić od zachodu i „jednocześnie symbolicznie odsłonić od wschodu”. Łapiecie?

źródło: idea extra

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->