Najpiękniejsze filmy na lato

Wszyscy tęsknimy za podróżami. Wybraliśmy dla Was filmy, które sprawią, że poczujecie klimat wakacji.

 

„POD SŁOŃCEM TOSKANII”
(2003), REŻ. AUDREY WELLS

Jeśli kochacie Włochy to film „Pod słońcem Toskanii” jest pozycją obowiązkową. Główna bohaterka Frances po rozwodzie zmienia swoje życie. Kupuje willę w Toskanii, którą musi wyremontować. Zatrudnia ekipę z Polski, z którą się zaprzyjaźnia. Jak przystało na romantyczny film, nie zabraknie romansu z przystojnym  Marcellem. Słynne powiedzenie dolce far niente (przyjemność próżnowania) rozleniwi Was tego lata.

VICKY CRISTINA BARCELONA”
(2008), REŻ. WOODY ALLEN

W filmach Woodego Allena nigdy nie jest nudno. A kiedy dwie Amerykanki, Vicky i Cristina, przyjeżdżają na wakacje do Barcelony wszystko się może zdarzyć. W filmie czuć Hiszpański temperament. W inteligentny sposób pokazane są różne oblicza miłości .

„TAMTE DNI, TAMTE NOCE”
(2017) REŻ. LUCA GUADAGNINO

Słoneczna Italia znów o sobie przypomina. Tym razem przenosimy się do 1983 roku. Nastolatek zakochuje się w gościu, który przyjechał na wakacje do jego rodziców. Wspaniała lekcja tolerancji. Piękne zdjęcia północnych Włoch, sielankowa oprawa i świetnie wyselekcjonowana muzyka sprawiają, że do filmu chętnie się powraca.

„JEDZ, MÓDL SIĘ, KOCHAJ”
(2010), REŻ. RYAN MURPHY

Historia nieszczęśliwej Elizabeth Gilbert, która postanawia radyklanie zmienić swoje życie. Postanawia wyjechać w podróż do Włoch, Indii oraz Indonezji. Jej podróże inspirują i zachęcają do zmian, które owocują poznaniem siebie na nowo.  

DIRTY DANCING”
(1987), REŻ. EMILE ARDOLINO

Tego filmu nie trzeba chyba przedstawiać? Jeśli, jednak ktoś z Was nie miał okazji zobaczyć to niech prędko nadrobi zaległości. Młoda dziewczyna Frances przyjeżdża z rodziną do kurortu wypoczynkowego. Na miejscu poznaje instruktora tańca, w którym się zakochuje. Jak na każdych wakacjach turnus szybko mija. Wciąż jednak pozostaje taniec, bez którego wakacji sobie nie wyobrażamy.

Zdjęcia: Pinterest/Materiały prasowe

 

-->