NAJLEPSZE FILMY ŚWIĄTECZNE

Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów świątecznych, które pozwolą Wam poczuć magię świąt.

Białe Boże Narodzenie (White Christmas, 1954)

Świąteczna klasyka w formie musicalu. Opowiada historię dwóch utalentowanych piosenkarzy i dwóch piosenkarek, którzy razem wyruszają na wielkie świąteczne tournee do Vermont. To dzięki temu filmowi poznaliśmy muzyczny hit „White Christmas”!

The Holiday (2006)

Kiedy dwie kobiety zamieniają, się domami na różnym kontynencie może wydarzyć się wszystko.
Amanda i Iris uciekają przed zawodami sercowymi i mają nadzieję, że zmiana scenerii pomoże im rozwiązać wszystkie problemy. To film, bez którego świąt sobie nie wyobrażamy.

To wspaniałe życie (It’s a Wonderful Life, 1946)

„To wspaniałe życie” to film inspirowany Opowieścią wigilijną. George Bailey czuje się niespełniony i niepotrzebny w swoim życiu. Postanawia popełnić samobójstwo. Nagle pojawia się jego anioł stróż, który pokazuje mu, jak świat wyglądałby bez niego. Film pokazuje ważne przesłanie. Za bardzo skupiamy się na tym czego nie mamy, a za mało na tym co mamy. Idealna refleksja podczas świątecznego czasu.

Kevin sam w domu (Home Alone, 1990)

Znamy takich, którzy jeszcze go nie wdzieli. Ale są też tacy, którzy bez niego nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia. Mowa oczywiście o Kevinie! Bystry dzieciak, który poradzi sobie nawet sam w domu.

Family Man (2000)

Świąteczny film, który opowiada o tym, co w życiu najważniejsze. Czyli rodzina i potrzeba bliskości. Głównemu bohaterowi Jackowi Campbellowi wydaje się, że ma wszystko. Dopiero kiedy budzi, się jako ktoś zupełnie inny zaczyna uświadamiać sobie, że jednak czegoś mu brakuje. Świetnie pokazane Boże Narodzenie w tle.

 

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->