Muzyczny listopad – koncerty warte uwagi

Lato już definitywnie za nami, a z nim koniec letnich festiwali. Październik oferuje nam kilka ciekawych wydarzeń, ale listopad zapowiada się niezwykle ciekawie: Roisin Murphy, Jose Gonazales, czy Jamie XX. Tych artystów nie można przegapić!

Poznań – elektronika na poziomie

Poznań zapowiada się energetycznie i bardzo klubowo. 16 listopada to gratka dla wszystkich fanów irlandzkiej wokalistki Roisin Murphy. Niegdyś związana z zespołem Moloko, obecnie występuje solo. Do tej pory wydała trzy płyty, które bardzo dobrze się przyjęły. Przy ostatniej – „Hairless Toys” – artystka kolejny raz wykazała, że jest dojrzałą wokalistką i umie zaskoczyć fanów, nieco odmiennym stylem. Do stolicy Wielkopolski jeszcze w Listopadzie zawita: XXANAXX, Catz’n dogz, Tale of Us w ramach 10 urodzin klubu SQ.

Róisín Murphy at the Life Ball 2009 in Vienna

Róisín Murphy at the Life Ball 2009 in Vienna

Warszawa – Jamie XX i Jose Gonzales

Warszawa, jak zwykle oferuje wiele różnych koncertów. W listopadzie możemy liczyć na: Roisin Murphy, Jose Gonazales, czy Jamie XX, który podobnie do byłej wokalistki Moloko występuje solo. Odejście od The XX zaooocowało płytą „The Coulours” – czyli mieszanką melodyjnej elektroniki, w której można usłyszeć nawiązania do wcześniejszych projektów. Do Polski po raz kolejny zawita Jose Gonazales, którego nie można przegapić! Artysta do kraju nad Wisłą przyjeżdża niezwykle rzadko, a będziemy mieli okazję go zobaczyć w klubie Progresja już 6 listopada.

To najciekawsze propzycje listopada. Jakie wydarzenia muzyczne przyniesie kolejny miesiąc? Możemy liczyć m.in. na: Editors, Florence and The Machine. Jeżeli jednak szukamy innych wydarzeń warto odwiedzić tę stronę.

Jose Gonzales

Dodaj komentarz

-->