MUZYCZNY KONIEC ROKU NA SUNDANCE TV

sundancetv muzyka

Jeśli brakowało Wam w tym roku muzycznych doznań i w dodatku nie macie jeszcze planów na długie jesienno-zimowe wieczory, to mamy coś dla Was! W listopadzie i grudniu na kanale SundanceTV zagości muzyka w dużych dawkach.

SundanceTV Muzyczny Koniec Roku

Stacja pokaże zróżnicowane dokumenty, w których to muzycy grają główne role. 7 listopada poznacie fascynującą historię powstania jednej z najważniejszych płyt Duran Duran – albumu „Rio”. W dokumencie członkowie zespołu przeanalizują utwory pochodzące z kultowej płyty, a reżyser teledysków powróci do najważniejszych wideoklipów. Zespół Duran Duran wydał „Rio” w czasach, gdy wielka Brytania zmagała się z falą niepokojów społecznych – zamieszkami, wysokim bezrobociem i konfliktem z Argentyną o Falklandy. Ten optymistyczny album stał się jednym z najbardziej cenionych i wciąż aktualnych dzieł lat 80.
Duran Duran
16 grudnia będziecie mogli zajrzeć za kulisy powstawania albumu „Back to Black” Amy Winehouse.
W dokumencie zaprezentowane zostaną niepublikowane wcześniej nagrania z sesji w Miami i Nowym Jorku oraz archiwalne materiały przedstawiające Amy, producentów albumu oraz muzyków biorących udział w pracach nad płytą. Dokument pokazuje Amy Winehouse jako prawdziwą artystkę, koncentrując się na jej tekstach, inspiracjach i talencie wokalnym.
Amy Winehouse sundance tv
Natomiast 30 grudnia poznacie historię powstania jednego z najbardziej znanych i kultowych albumów –„Imagine” Johna Lennona. W programie dokumentalnym będzie można usłyszeć pierwsze demo czy przekonać się o tym, jak wyglądała twórcza współpraca między Lennonem i Yoko Ono.

sundance tv muzyka
W filmie zobaczycie też wywiady ze świadkami tamtych chwil i unikalne, nigdy wcześniej niepublikowane materiały.
Kanał SundanceTV wyemituje także filmy przedstawiające historie wybitnych artystów. 7 listopada będziecie mogli zobaczyć dokument mówiący o inspiracjach Boba Dylana – „Down the Tracks: Music That Influenced Bob Dylan”, który bada muzyczne korzenie i wpływ różnych artystów na Dylana. A tydzień później, czyli 14 listopada, SundanceTV pokaże film „Springsteen & I” poświęcony ikonie rock’n’rolla, słynnemu „Bossowi”.
bruce Springsteen
Za sprawą SundanceTV będziecie mogli także przeżywać wielkie emocje podczas występów uznanych artystów, słynących z elektryzujących koncertów. 21 listopada przeniesiecie się na koncert Kasabian, który odbył się w ramach trasy promującej odnoszący wielkie sukcesy album „Velociraptor!”. Natomiast 28 listopada będziecie mieli szansę znaleźć się na występie The Killers. Będzie to spektakularne przeżycie w wykonaniu stylowej supergrupy, zrealizowane w majestatycznej Royal Albert Hall w Londynie. Podczas koncertu zespół zagrał swoje największe hity, między innymi: „Mr Brightside”; „Somebody Told Me”; „Human”; „Read My Mind” oraz „All These Things That I’ve Done”. 2 grudnia przeniesiecie się do Japonii razem z Aerosmith. W 2011 roku muzycy pojechali w trasę po Kraju Kwitnącej Wiśni niedługo po tym, jak ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi oraz tsunami. Tydzień później, czyli 9 grudnia, będziecie mogli zrelaksować się przy dźwiękach muzyki filmowej skomponowanej przez Hansa Zimmera. Podczas koncertu „Hans Zimmer: Live in Prague” zostały wykonane tematy z takich filmów jak: „Gladiator”; „Piraci z Karaibów”; „Sherlock Holmes”; „Król Lew” czy „Rain Man”. A tuż przed świętami, 23 grudnia będziecie mogli odpocząć od świątecznych przygotowań przy dźwiękach klasycznego bluesa. SundanceTV wyemituje fenomenalny koncert ikony tego gatunku – B.B. Kinga, który odbył się podczas legendarnego Festiwalu w Montreux.

Koniec roku zapowiada się całkiem przyjemnie, prawda?

Rockowe soboty w listopadzie od 22:00, a Muzyczne wieczory w grudniowe środy o 22:00 na SundanceTV.

-->