Moda z drukarki 3D. Na miarę i z dostawą do domu

źródło: danitpeleg3d

Danil Peleg pierwsze ubrania zaczęła robić jako 9-latka, przerabiając na maszynie matki stare prześcieradła. Teraz, 20 lat później, zamieniła maszynę na drukarkę cyfrową, a materiał na FilaFlex – termoplastyczny poliuretan na bazie elastomeru.

Pochodząca z przedmieść Tel Avivu projektantka na pomysł masowej produkcji wydrukowanych w 3D ubrań wpadła kilka lat temu, kiedy odbywała staż u artystycznej grupy Threeasfour w Nowym Jorku. Wtedy jednak, stworzone z twardego łamliwego plastiku kreacje szybko się uszkadzały i drapały modelki. Dopracowanie materiału zajęło jej jakieś 2 lata.

Peleg spędziła setki godzin drukując materiały do swojej kolekcji. Urządzenia do druku 3D pożyczyła z pobliskiego sklepu komputerowego, w zamian za zrobienie im później wystawy z przygotowanych ubrań (na jednej drukarce zajęłoby to jej jakieś 2 tysiące godzin). To, co pierwotnie było projektem przygotowywanym na zaliczenie na uczelni, wkrótce stało się początkiem biznesu.

Dziś Danil Peleg projektuje m.in. sukienki, płaszcze, bluzy i buty. Prowadzi także sprzedaż w internecie – na razie dostępne są kurtki-bomberki, ale asortyment ma się powiększyć. Po wejściu na stronę sklepu, należy wybrać kolor, rozmiar i ewentualny napis. Jedyny problem to czas realizacji – na wydrukowanie jednej złożonej z 30 elementów kurtki, zmontowanie jej a potem wysłanie do klienta projektantka potrzebuje przynajmniej miesiąca. Za tak oryginalny projekt zapłacić trzeba 1500 dolarów (5,5 tys. złotych). 

Thank you @voguebrasil ✨

A post shared by DANIT PELEG (@danitpeleg3d) on

The Liberte' Jacket waiting to go on the @adc_germany stage. This is the first garment I ever printed in 3D ?

A post shared by DANIT PELEG (@danitpeleg3d) on

I hope you're having a great sunny weekend ☀️ 100%3DP #danitpeleg #filaflex #sunnyday

A post shared by DANIT PELEG (@danitpeleg3d) on

 

 

źródło: Ozy.com

4 komentarze

Dodaj komentarz

-->