Miotaczka noży, czyli The Knife kusi kolejnym niepokojącym filmikiem

źródło: The Knife

Po nagłej aktywności w mediach społecznościowych i opublikowaniu dwóch dziwnych klipów, szwedzki duet się nie zatrzymuje. Fani żywo reagujący na Facebooku są pewni – nadciąga nowa płyta. Trzecie wideo The Knife to kontynuacja rozpoczętego i bardzo dosłownego wątku z nożem w tle. Znów pojawia się hasło “Mother Of Knives” (jedno z dwóch poprzednich nagrań, o których pisaliśmy TU, nazywało się “Mother of Knives Cooking Class”) i występuje ta sama zamaskowana kobieta. Teraz możemy już to potwierdzić – to sama Karin Dreijer Andersson, czyli połowa duetu The Knife. Świadczy o tym tatuaż z rybą na przedramieniu.

 

Karin wciela się w postać matki-nożowniczki, która rzuca ostrzami w stojącą na tle tarczy również zamaskowaną córkę. W tle słychać puszczone od tyłu nagranie, które okazuje się być fragmentem materiału o rodzinie Gallagherów – miotaczy noży z Teksasu, który pochodzi z amerykańskiej kroniki z 1950 roku – całość można zobaczyć TU. “Mother Of Knives Skill” wyreżyserował współpracujący wcześniej z rodzeństwem Dreijerów przy płycie “Shaking the Habitual” animator Martin Falck. Za zdjęcia odpowiada para fotografów – Hanna Ninja i Dan Sjölund.

Szwedzki elektroniczny duet The Knife, w skład którego wchodzi Karin Dreijer Andersson i jej brat Olof, oficjalnie zakończył działalność w 2014 roku, po wydaniu płyty „Shaking the Habitual” i długiej trasie koncertowej.

Dodaj komentarz

-->