Miłość i inne zagadki – dwa spektakle czytane w Big Book Cafe

big book cafe Maciej Musiałowski

Latem Big Book Cafe, centrum innowacji literackich na Starym Mokotowie w Warszawie powraca do prezentacji w cyklu Mały Teatr.

Spektakle w Big Book Cafe

Tym razem będzie to spektakl czytany z muzyką na żywo oparty na opowiadaniach Etgara Kereta, zatytułowany „O miłościach…“. W podwójnej roli wystąpi w nim Anna Próchniak – jako aktorka oraz debiutująca reżyserka. Towarzyszyć jej będzie Maciej Musiałowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia dzięki głównej roli w filmie „Hejter“. Trzecim bohaterem wieczoru będzie niezwykła proza Etgara Kereta. Pisząc o miłości bardzo popularny, również w Polsce, izraelski autor jest przewrotny, dowcipny, ironiczny, czasami nawet cyniczny, ale zawsze – dociekliwy. Jak zabrzmią jego zaskakujące teksty w interpretacji młodych aktorów przekonać się będzie można w Big Book Cafe we wtorek 21 lipca o godz. 20.00. Muzykę na żywo zagra Kuba Sosulski.

W aktorskiej interpretacji usłyszymy w lipcu także jeden z największych tekstów literackich ostatnich dekad – powieść Juliana Barnesa „Poczucie kresu“, wyróżnioną w 2011 roku Nagrodą Bookera. Ponoć jury nagrody przyznało ją książce brytyjskiego pisarza jednogłośnie i po rekordowo krótkiej dyskusji. big book cafe poczucie kresuNiekwestionowane arcydzieło Barnesa opowiada o pewnym mężczyźnie, wchodzącym w wiek emerytalny, zmuszonym przez zaskakujące okoliczności do bolesnego rachunku sumienia. Fragmenty powieści zinterpretują aktorzy różnych pokoleń: Adam Cywka i Tomasz Włosok. Wieczór w cyklu Na głos. Proza brytyjska Live rozpocznie się w Big Book Cafe w czwartek 30 lipca o godz. 20.00. O powieści i jej autorze opowie w krótkim wprowadzeniu krytyk literacki i tłumacz Krzysztof Cieślik. Oprawę muzyczną wieczoru stworzy kompozytorka i wokalistka Kasai.

 

Wstęp na obydwa aktorskie wydarzenia jest wolny. Szczegółowy repertuar dostępny na http://bigbookcafe.pl/repertuar/

 

-->