Inny Wymiar – Nowa kuchnia polska przy Świętokrzyskiej w Warszawie.

Warszawa Inny Wymiar

Jesienią przy ul. Świętokrzyskiej 14 otworzyła się restauracja Inny Wymiar. Miejsce serwuje dania, które trudno było dotąd znaleźć na warszawskiej mapie kulinarnej. I nie chodzi tu o nieodkrytą kuchnię dalekich, egzotycznych krajów czy niezwykłe popisy fusion. Jedzenie z Innego Wymiaru to krajowa, naturalna kuchnia bez molekularnych pretensji, ale z delikatnym powiewem nowoczesności, który sprawia, że tutejsze dania mogą stać się wizytówką polskiej kuchni.

Stare przysłowie mówi, że pod latarnią jest najciemniej, co sprawdzało się do niedawna także w nowoczesnej Warszawie, której brakowało… współczesnej polskiej kuchni. Nie było w stolicy restauracji serwującej jednocześnie jedzenie domowe, od serca, a z drugiej strony zaskakujące swoim profesjonalnym sznytem. Kuchnia Innego Wymiaru spełnia to zadanie. Zespołowi udało się stworzyć dania, które uprzyjemnią każdemu dzień – szczere, pełne domowego ciepła, ale i restauracyjnej fantazji, oparte na najlepszych skład- nikach od polskich gospodarzy. Jedzenie z Innego Wymiaru to krajowa, naturalna kuchnia bez molekularnych pretensji, ale z delikatnym powiewem nowoczesności, który sprawia, że tutejsze dania mogą stać się wizytówką polskiej kuchni. W Karcie znalazły się m.in.: kulebiak z barszczem, schabowy z kością smażony na smalcu, gulasz z dzika czy kopytka. Nie zabraknie śledzia i tatara w zaskakujących wydaniach. Goście mogą spróbować także polskiej odpowiedzi na burgera, którą jest kotlet mielony w bułce, podawany z krokiecikami gryczanymi. Warto także zwrócić uwagę na spektakularną, polską wersję pizzy, czyli podpłomyk – sycący placek z ciasta drożdżowego, szczodrze obsypany pysznymi dodatkami i wypiekamy tuż przed podaniem. Uzupełnieniem kuchni jest bar, który serwuje drinki na równie wysokim poziomie. Znajdują się wśród nich autorskie koktajle o ciekawych nazwach, takich jak: Absztyfikant, Fircyk, Elegant, skomponowane z zaskakujących składników, wśród których znajdują się rokitnik, wódka herbaciana, tymianek i krem cytrynowy.

W wygodnym wnętrzu Innego Wymiaru można zarówno zjeść szybki obiad samemu, biesiadować przy jedzeniu z rodziną
i przyjaciółmi, jak i rozsiąść się na kanapach i wypić wieczorną kawę. Przytulny klimat restauracji tworzą kryształowe ży- randole, miedziany bar i drewniane meble. Inny Wymiar jest otwarty na wszystkich gości. Każdego dnia serwuje wyjątkowe obiady w dwóch zestawach – zupa, podpłomyk i domowy kompot za 21 zł, lub zupa, drugie danie, słodki kąsek i domowy kompot za 29 zł – oraz specjalnymi, wieczornymi ofertami zachęca do towarzy- skich spotkań po godzinach pracy. Wkrótce restauracja będzie zapraszać na najlepsze śniadania w Warszawie – prawdziwe, obfite, wyróżniające się jakością.

Inny Wymiar posiada również ofertę cateringową, więcej informacji na ten temat można uzyskać pod mailem: restauracja@innywymiar.waw.pl

Dodaj komentarz

-->