Lubomyr Melnyk na Distorted Festival 2019

Distorted Festival 2019 to aż 9 koncertów, które sprawią, że jesień w Warszawie będzie ciut przyjemniejsza. W dniach 11.10-6.12 spotkamy się w Niebie, Pogłosie Chmurach czy Studiu Koncertowym Polskiego Radia.

Aktivist jest jednym z patronów medialnych tegorocznej edycji Distorted Festival.

Tym razem 24.10 w Studiu Koncertowym Polskiego radia zagra…

Lubomyr Melnyk uznawany jest za jednego najwybitniejszych współczesnych pianistów i kompozytorów. Nazywany „prorokiem fortepianu” ze względu za poświęcenie życia opracowywaniu i doskonaleniu nowych technik gry na tym instrumencie. Twórca Continuous Music – techniki gry na fortepianie, która wymaga niesamowitych zdolności technicznych i wykorzystuje pełny naturalny głos fortepianu.

Melnyk dzierży tytuł najszybszego pianisty świata – Księga Rekordów Guinnesa zarejestrowała 19,5 nuty na sekundę w każdej ręce. W muzyce maestro nie chodzi jednak o popisy techniczne. Kompozycje Lubomyra Melnyka odznaczają się wyjątkową lekkością, opisy jego muzyki przywołują często porównania do kaskad dźwięku, wprowadzających podczas koncertów w trans zarówno słuchaczy jak i wykonawcę.

W muzyce Melnyka można znaleźć wpływy muzyki klasycznej z Brahmsem i Lisztem na czele, przez minimalistów takich jak Reich, Glass czy Riley, wymieszane z muzyką i filozofią Bliskiego i Dalekiego Wschodu od Raviego Shankara po zen i Kung-fu.

Aktywny od lat 70-tych, Lubomyr Melnyk jest autorem ponad 120 kompozycji, w ostatnich latach kojarzony jest przede wszystkim z wytwórnią Erased Tapes, artystycznym domem m.in. Ólafura Arnaldsa i Nilsa Frahma. Ostania płyta maestroLu, wydana w grudniu 2018 roku „Fallen Trees” była jednocześnie celebracją 70 urodzin artysty.

BILETY
EVENT FB

Graf: Simo: facebook.com/simo.works

 
-->