Legalna Parada Równości w Warszawie

Od ostatniej Parady Równości minęły dwa lata. Tegoroczny marsz został oficjalnie zarejestrowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Święto równości i tolerancji odbędzie się 19 Czerwca o godzinie 14:00 pod Pałacem Kultury i Nauki, a marsz ruszy o godzinie 15:00.

Idziemy dumnie i dzielnie. Nie będziemy dłużej debatować nad naszym prawem do istnienia. Od ostatniej Parady minęły dwa lata. 24 miesiące, które zmieniły tak wiele. Świat wygląda dzisiaj zupełnie inaczej niż w czerwcu 2019 roku. Nikt nie spodziewał się wtedy pandemii, która zatrzyma świat, odbierze życia i zdrowia, ale i podstawowe wolności i prawa. Ostatnie dwa lata zmieniły nas wszystkich, ale dla społeczności LGBTQIA w Polsce były szczególnie trudne: to był czas politycznych sporów, które cynicznie wykorzystywały nasze życia do walki o wpływy, czas “tęczowej zarazy”, “stref wolnych od LGBT”, “ideologii, nie ludzi”, aresztowania Margot i zatrzymań wielu z nas. To był wreszcie czas zmian odbierających podstawowe prawa osobom mogącym zachodzić w ciążę – czytamy na oficjalnym profilu warszawskiej Parady Równości.

Organizatorzy Parady szczególnie dbają o bezpieczeństwo. Proszą, aby uczestnicy i uczestniczki marszu założyli maseczki i zachowywali bezpieczne odstępy.

Szczegółowe informacje znajdziecie na wydarzeniu Parady Równości: Parada Równości 2021 | Facebook

Zdjęcia: Parada Równości Facebook

-->