Lato w mieście nie musi być nudne!

koneser lato
Fot: materiały prasowe

W Warszawskim centrum kulturalno-rozrywkom na Pradze Północ trwa Lato Konesera. To cykl wakacyjnych wydarzeń, w którym pełno jest koncertów, spektakli, pokazów filmowych, warsztatów, wystaw, wernisaży, a także specjalnych atrakcji dla dzieci. Miłośnicy aktywności w rytm muzyki mogą także uczestniczyć w silent disco i zajęciach z tańca swing step. A prawie wszystkie wydarzenia odbywają się na otwartej, bezpiecznej przestrzeni, w kompleksie po dawnej fabryce wódek Koneser.

Lato Konesera 2020

W lato w Centrum Praskim Koneser czeka na Was kilkaset różnych atrakcji – codziennie do końca sierpnia. Stęsknionych wypraw do teatru z pewnością zachwycą spektakle, które w Koneserze wystawiają zespoły m.in. Teatru Polonia, Och-Teatru, czy Teatru Guliwera. Przygotowano też coś dla wielbicieli dużego ekranu. „Kino na Talerzach” to plenerowe pokazy kina kulinarnego, podczas których można m.in. zobaczyć takie produkcje jak „Natura, kobiety i wino” czy „Bracia Roca na tureckim szlaku”. Z kolei w każdy poniedziałek o 19.30 odbywają się pokaz filmów plenerowych zrealizowanych wraz z On Art Film Festival (w ramach tego cyklu zobaczycie takie obrazy jak „Rio, I love you” czy „Przed północą”).

lato w koneserze kino

fot: materiały prasowe

Centrum Praskie Koneser nie zapomniało również  o dzieciach i przygotowało dla nich strefę kreatywną Triki Tashka. W programie m.in. w warsztaty, spektakle i wydarzenia teatralne czy zajęcia Trzy skrzynki – Triki Skrzynki.

Jednym z najbardziej zaskakujących pomysłów jest jednak MSWiA. Stoisko ministerstwa? Nie, to Miejska Strefa Wycieczek i Animacji! W jej ramach Adventure Warsaw oferuje prawdziwy zabawowy powrót do przeszłości. Gra w klasy, guma czy zośka to rozrywka nie tylko dla najmłodszych! Wpadajcie codziennie w godzinach 12.00-17.00.

Weekendy to czas dla fanów tańca. W soboty w Syrenim Śpiewie potańczycie podczas silent disco, a w każdą niedzielę w godzinach 15.00-19.00 można uczestniczyć w pokazach tańca Swing oraz warsztatach, które organizuje Swing Step.

swing step

fot: materiały prasowe

Lato Konesera to także idealne miejsce dla fanów sztuki i muzyki klasycznej. W ramach wydarzeń „Umowa o dzieło” utalentowani artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie prezentują swoje wyjątkowe prace, które można również zakupić. Spotkania z twórcami odbywają się co środę, do końca sierpnia, w godzinach 14-20. A w każdy piątek o godz. 19 posłuchacie godzinnych recitali Chopinowskich prowadzonych przez muzykologa, wybitnego znawcę muzyki Chopina – Jana Popisa.

Czym byłaby jednak wizyta w przepięknym praskim kompleksie bez skorzystania z tamtejszej oferty kulinarnej? Odwiedzając Konesera latem, zjecie w takich miejscach, jak ORZOSyreni Śpiew czy Restauracja Zoni. W tym ostatnim miejscu, w każdą sobotę o 20:00, 21:00 i 22:00 posłuchacie na żywo doskonałego jazzu. Tym z Was, którzy kochają dania z grilla polecamy restaurację Koneser Grill. W czerwcu została jedynym po prawej stronie Wisły lokalem wyróżnionym w słynnym przewodniku gastronomicznym Michelin “Guide Main Cities of Europe”. Redakcja przewodnika doceniła wyjątkowy sposób, a także jakość serwowanej tu wołowiny.

-->