Lado w Mieście 2019 vol.8 – Better Person + Lolina

Pora na kolejny koncert z cyklu Lado w Mieście, któremu w tym roku patronuje Aktivist. Po raz ósmy w tym sezonie widzimy się w czwartek nad Wisłą!

W 2019 roku wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, oglądając koncerty przeróżnych wykonawców z Polski i reszty świata. W programie, tradycyjnie już, pełna rozpiętość stylistyczna i geograficzna — saharyjski rock, rosyjskie post techno, litewskie pieśni ludowe, chasydzki free jazz czy rap z Raszyna.

Wstęp na koncerty jest wolny!

Ósmego koncert (15.08) Lado w Mieście 2019 będzie jednak bardzo specjalny.

15 sierpnia na Placu Zabaw i Barce odbędzie się specjalna edycja Distorted Club w ramach cyklu Lado w Mieście. Wystąpią Better Person i Lolina, a wieczór uzupełnią związani z Distorted Club DJ-e.

Better Person, czyli solowy projekt Adam Byczkowskiego, to przede wszystkim uwodzące syntezatorowe ballady, jednocześnie zmysłowe i złowieszcze. Odnajdziemy tu ślady wpływu Arthura Russella czy Sade, ale także Davida Lyncha i Andrzeja Zauchy.

Pochodzący z Sopotu, a obecnie rezydujący w Berlinie muzyk najpierw sam wypuścił popularny singiel „I Wake Up Tired”, nastęnie wydał EPkę „It’s Only You”, a później śpiewanego po polsku „Zakochanego Człowieka”.

Obecnie Adam pracuje w Los Angeles razem z Benem Goldwasserem, znanym z zespołu MGMT, nad płytą długogrającą, której fragmenty najprawdopodobniej usłyszymy na koncercie. Warto dodać, że Better Person pojawi się w Warszawie po raz pierwszy z saksofonistką.

Lolina to artystka znana wcześniej jako Inga Copeland oraz jako połowa duetu Hype Williams, tworzonego wspólnie z Deanem Bluntem. Podobnie jak we wcześniejszych projektach, dźwięki tworzone przez Lolinę wymykają się stylom, próbom opisu i definicjom. Nie pomagają lapidarne informacje, na które możemy trafić w sieci, czy nieobecność w mediach społecznościowych. Obrazu dopełniają własnoręcznie wydawane nagrania.

Jeżeli koniecznie chcielibyśmy stworzyć narrację dla nagrań i performance’ów artystki, złożyłby się na nią najpewniej mylenie tropów i konsekwencja w eksperymentowaniu i nieoczywistość.

Lolina wystąpi w Warszawie po raz pierwszy.

 

-->