KĄPIELÓWKI MARKI KUST. Z SIECI RYBACKICH I RUN DYWANÓW

Kuba Stachowiak jako pierwszy w Polsce szyje bieliznę premium tylko dla mężczyzn. Znalazł niszę i estetykę, która podoba się także za granicą. Tym razem marka kust. zaprojektowała kolekcję kąpielówek inspirowanych Sopotem.

Kąpielówki wykonane są z przędzy Econyl, która w całości pozyskiwana jest z recyklingu – między innymi z wyłowionych z oceanów sieci rybackich oraz run dywanów. Dzięki procesowi regeneracji i puryfikacji przędza Econyl ma wszystkie zalety nylonu z pierwszego obiegu. Kolekcja składa się z dwóch modeli kąpielówek- slipów (w kolorze błękitnym, czarnym i różowym) i spodenek (czerń, granat i czerwień). Kolekcja kust. jest krojona i szyta w Polsce. Proces recyklingu przędzy odbywa się w Słowenii, natomiast gotowa dzianina powstaje we Włoszech.

Minimalistyczny, surowy koncept kust. jest głownie doceniany i rozpoznawany w Europie zachodniej.

Stylistyka retro, młodość, praca nad sobą i staranie się być lepszym każdego dnia to główne motto marki. KUST. BETTER THAN I USED TO BE. Promując nową kolekcję, chcemy promować Polskę, Sopot oraz ekologiczne podejście do życia. Pokazać nas w dobrym świetle na arenie międzynarodowej – mówi Kuba Stachowiak. 

 

-->