Tropem ginących gatunków. Zwierzęta z Warszawskiego ZOO w Koneserze

Centrum Praskie Koneser, razem z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Warszawie, przygotowało interaktywną ścieżkę edukacyjną „Tropem ginących gatunków. Zwierzęta z Warszawskiego ZOO w Koneserze”. Rodzinna zabawa dla dzieci i dorosłych dostępna jest bezpłatnie w otwartej i bezpiecznej przestrzeni placu Konesera.

Celem ścieżki edukacyjnej „Tropem ginących gatunków. Zwierzęta z Warszawskiego ZOO w Koneserze” jest zwiększenie świadomości na temat zagrożonych wyginięciem zwierząt i roli ogrodów zoologicznych w ochronie ginących gatunków. Pojawiło się dwadzieścia tropów zwierząt z Warszawskiego ZOO – przedstawicieli ginących gatunków. Wśród można znaleźć tropy kanczyla jawajskiego, czyli sławnego „myszojelenia”, słonia afrykańskiego sawannowego, żyrafy, niedźwiedzia polarnego, geparda, pingwina czy krokodyla. Po odnalezieniu i zeskanowaniu kodów QR, znajdujących się na tropach, wyświetli się szczegółowy opis każdego zwierzęcia.

Budowanie świadomości dotyczącej konieczności ochrony zagrożonych gatunków jest niezwykle ważne. Chroniąc gatunki, dbamy o cały ekosystem, który musi być różnorodny, aby funkcjonował prawidłowo. Istotną rolę odgrywają w tym zakresie ogrody zoologiczne. Warszawskie ZOO ma ponad 12 000 zwierząt reprezentujących około 500 gatunków, z czego blisko 50 jest objętych programem ochrony EEP (Europejskim Programem Ochrony Zwierząt). Misją Ogrodu jest zintegrowana ochrona przyrody, dążąca do zapewnienia trwałości gatunków. Realizację naszej misji opieramy na pięciu filarach: Hodowli, Edukacji, Nauce, Rehabilitacji i Rekreacji – mówi dr Andrzej G. Kruszewicz, Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Wydarzenie towarzyszy wystawie “Świat Wilkonia w Koneserze”, na której można obejrzeć monumentalne rzeźby zwierząt i baśniowych stworzeń oraz ilustracje do książek autorstwa Józefa Wilkonia.

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniem na Facebooku. Tropem Ginących Gatunków – zwierzęta z Warszawskiego ZOO w Koneserze | Facebook

-->