„Juliusz Cezar” w reż. Barbary Wysockiej dostępny online

juliusz cezar powszechny
fot. Krzysztof Bieliński

Teatr Powszechny w Warszawie udostępnia online spektakl „Juliusz Cezar” Williama Szekspira w reżyserii Barbary Wysockiej. Nagranie spektaklu z napisami w języku angielskim będzie dostępne od 28 maja (od godz. 10.00) do 1 czerwca (do godz. 10.00) na kanale YouTube (link pojawi się na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Teatru).

„Juliusz Cezar” Teatr Powszechny

„Juliusz Cezar” w reż. Barbary Wysockiej zdobył główną nagrodę (Złotego Yoricka) w Konkursie na najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira podczas 20. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku.

Polityczny spisek, zabójstwo dyktatora, wojna domowa – sięgając po historię zamachu na rzymskiego dyktatora Juliusza Cezara i opisując konsekwencje tego wydarzenia, Szekspir opowiadał o grożącej Anglii wojnie domowej i społeczeństwie skazanym na katastrofę.

plakat juliusz cezar sztuka

studio graficzne Homework

Spektakl Barbary Wysockiej to obraz współczesnej rzeczywistości politycznej, tworzonej przez bezwzględnych polityków żądnych władzy, lecz nieprzygotowanych do jej odpowiedzialnego sprawowania, a także obraz obywateli, zakładników politycznego przewrotu, którymi łatwo manipulować za pomocą spreparowanych argumentów i rozdawnictwa publicznych pieniędzy. To wizja polityki, gdzie podstawowym paliwem jest trup władcy, nad którym wypowiada się słowa takie jak Wolność, Honor, Ojczyzna – tak długo, aż zmienią się w złowieszczo brzmiący polityczny frazes.

-->