Jest pierwszy zwiastun nowego serialu kryminalnego „Rojst”. W rolach głównych Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik

„Małe miasteczko. Las. Polskie bagno”. Taki opis towarzyszy opublikowanemu właśnie pierwszemu zwiastunowi nowego kryminalnego serialu „Rojst”, który będzie miał niedługo (19 sierpnia) premierę na platformie Showmax. Produkcja ma być osadzona w połowie lat 80. i jak zapowiadają twórcy, wypełniona po brzegi klimatyczną muzyką z tamtych czasów. 

W serialu wyreżyserowanym przez Jana Holoubka według napisanego wspólnie z Kasprem Bajonem scenariusza, zobaczymy przede wszystkim znany dobrze kinomanom z „Ostatniej rodziny” duet Andrzej Seweryn-Dawid Ogrodnik, a także m.in. Zofię Wichłacz, Agnieszkę Żulewską i Piotra Fronczewskiego. 

Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik zagrają dwóch dziennikarzy, którzy wplątani zostają w śledztwo w sprawie zabójstwa młodej prostytutki i działacza partyjnego w małej miejscowości na zachodzie kraju. Pierwszy z nich jest doświadczony i zgorzkniały, drugi to początkujący redaktor i zarazem syn wysoko postawionego członka partii. Tytułowy „rojst” oznacza podmokły teren, bagno, w które brną mężczyźni. 

Dodaj komentarz

-->