Janelle Monáe zapowiada nową płytę i nie tylko. Zobaczcie zwiastun “Dirty Computer”

źródło: YouTube

Od premiery ostatniej płyty Janelle Monáe minęło prawie 5 lat. Niektórzy pewnie sądzili, że autorka takich hitów, jak “Tightrope” czy “Electric Lady” nie wróci już do śpiewania, skoro tak rewelacyjnie radzi sobie na ekranie – rok temu aż dwa filmy, w których grała nominowane były do licznych Oscarów (jeden został nawet filmem roku!). Na szczęście jednak nadchodzi nowy materiał, który Monáe zapowiada z typowym dla siebie rozmachem. 

Czym będzie “Dirty Computer”? Czy zamknie obmyślony na 7 części koncept “Metropolis”? Z opisu wynika, że to “film, któremu towarzyszyć będzie album muzyczny”. I to na razie się zgadza, bo artystka wyraźnie stawia na stronę wizualną – trailer osadzony jest w przyszłości i przez dokładnie 23 sekundy akcji widzimy lewitacje, ucieczki, aresztowania, tańce, romanse i latające samochody. Jak na razie więcej sci-fi, mody i technologii, niż faktycznej muzyki. 

Warto wspomnieć, że Janelle Monáe nie zaniedbuje swojej aktorskiej kariery – najnowszym filmem z jej udziałem jest wysokobudżetowy dramat fantasy, “The Women of Marwen” w reżyserii Roberta Zemeckisa, w którym występują także Steve Carell, Leslie Mann, Gwendoline CHristie, Diane Kruger i Falk Hentschel. Premiera tej produkcji zapowiedziana jest na 21 listopada 2018 roku.

Dodaj komentarz

-->