Jacuquemus: Górskie wycieczki

W tej kolekcji, po tak szczególnym roku, chciałem zebrać ludzi w środku i wspólnie spędzić ten modowy moment. Chciałem skupić się na ubraniach, sylwetkach, kolorach, tkaninach i energii modelek. Chciałem, aby sylwetki były minimalistyczne i ostre. Odtwarzając abstrakcyjne artystyczne góry. Były one inspiracją w stworzeniu kolekcji – napisał na swoim Instagramie projektant chwilę przed pokazem mody.

Tym razem Jacuquemus nie zabrał nas w romantyczną scenerię, do której przyzwyczajał przez kilka lat. Zaprezentował kolekcję o wdzięcznej nazwie „La Montagne”, która odbyła się w Saint-Denis pod Paryżem. Na jego pokaz trudno się dostać. Simon Porte selektywnie dobiera listę gości. Nawet pula zaproszeń dla dziennikarzy jest ograniczona. To powoduje ogromne pragnienie wzięcia udziału w jego show. Simon potrafi stworzyć produkty pożądane. Nie trzeba jednak czekać na nie długo. Najnowsza kolekcja zaraz po pokazie – dostępna na platformie sprzedażowej.

W stworzeniu najnowszej kolekcji Jacquemus inspirował się górami. Widać to szczególnie w akcesoriach i detalach, które możemy porównać do wnętrz namiotu czy lin wspinaczkowych. Projektant postawił na pastelowe kolory, które uwielbia. Mocny róż, czerwień, zieleń, jaskrawa żółć czy pomarańcz. W kolekcji nie zabrakło także naturalnego koloru lata – bieli czy beżu. Kultowe już miniaturowe torebki zostały wzbogacone o kolejną gamę kolorystyczną. Pojawiły się również duże torby, do których będziemy mogli zapakować niezbędne przedmioty podczas pieszych wycieczek.

Do garderoby męskiej projektant wniósł krótkie topy i leginsy. Damska linia wzbogacona została obcisłymi sukienkami czy spodniami, podkreślającymi talię. Nie zabrakło również puchówek, krótkich kamizelek, kardiganów czy butów trekkingowych. W tej kolekcji każdy znajdzie coś dla siebie. Bez względu na to gdzie się wybieracie.


Zdjęcia: Vogue US

-->