Gwiazdy muzyki elektronicznej otwierają program Audioriver Festival 2024

Audioriver 2024 odbędzie się 12-14 lipca w Parku na Zdrowiu w Łodzi. Do sprzedaży trafiły już karnety na to wydarzenie. Przedstawiamy listę artystów, którzy pojawią się na festiwalu.

Na Audioriver 2024 pojawią się:

175 BPM – ADAMFORMAT, BUHHAJ, GINEE (PL), Argy (GR),  Bambi Uzi (PL), The Caracal Project (FR), Dixon (DE), Elderbrook (UK), Folamour A/V (FR), Joris Voorn live (NL), MC Maniac (PL), Metrik album show (UK), Miss Monique (UA), Oguz (TR/NL) , Overmono (UK), Richie Hawtin (CA), Sara Landry (US), S.P.Y & MC Lowqui (BR/UK) , WhoMadeWho live (DK), Wonter (PL).

Wielbicieli klasyków muzyki tanecznej ucieszy na pewno przyjazd legend gatunku. RICHIE HAWTIN, kanadyjski weteran techno zaprezentuje pokaz maestrii i precyzji za konsoletą oraz technik wykonywanych z precyzją chirurga. Ponad dwadzieścia lat na holenderskiej scenie celebrować będzie JORIS VOORN, który również wystąpi live i to z zupełnie nowym show. Na Audioriver wraca też wieloletni numer jeden globalnych rankingów DJ-skich, DIXON, by ponownie oczarować swoją magiczną selekcją.

Jeśli chodzi o nowe twarze, najcięższe odmiany muzyki techno reprezentować będą SARA LANDRY i OGUZ. Zarówno Amerykanka, jak i Turek, święcą triumfy na scenie za sprawą potężnych, dynamicznych setów, które pozwalają wytańczyć wszelkie troski świata. Dla tych, którzy wolą bardziej pozytywne dźwięki zagra sensacja francuskiej sceny house’owej FOLAMOUR w specjalnym projekcie audiowizualnym i ukraińska gwiazda progressive house’u i melodic techno MISS MONIQUE.

W najbardziej czułe nuty uderzy z kolei ELDERBROOK, który swoją ostatnią płytę poświęcił swoim dzieciom oraz ojcowskiej odpowiedzialności i zachwyca swoją wrażliwą wizją muzyki zakorzenionej w deep housie. Z nowymi piosenkami przyjedzie też duński synthpopowy zespół WHOMADEWHO, który w 2024 planuje wydać nowy materiał. Swój pierwszy występ w Polsce po premierze debiutanckiego albumu zagra w Łodzi duet OVERMONO, który brytyjską muzykę klubową łączy z coraz odważniejszymi ciągotami w stronę r&b.


A skoro mowa o brytyjskich brzmieniach, to w Łodzi nie mogło zabraknąć headlinerów ze sceny drum & bass. Do Łodzi przyjedzie METRIK, gwiazda drugiej, bardziej melodyjnej fali gatunku. Artysta planuje zaprezentować nowe widowisko, jakie tworzy w tej chwili na bazie nadchodzącego albumu. W drumowym programie znalazło się też miejsce dla jego kolegi z wytwórni Hospital, czyli S.P.Y, który wystąpi wspólnie z MC LOWQUIM z Londynu. Skład uzupełnia z koncertem live THE CARACAL PROJECT, młody Francuz eksperymentujący z ramami gatunku, który rok temu z choroby nie dojechał na Audioriver, ale teraz zaprezentuje się w jeszcze ciekawszej odsłonie, niż oryginalnie planował.

Przeprowadzka do Łodzi nie byłaby możliwa bez zaangażowania przewodników po polskiej stolicy muzyki elektronicznej. Wystąpi chociażby wieloletni promotor i uznany DJ, WONTER. Pojawi się też MC MANIAC, który debiutował w 1997 roku jako zaledwie 15-latek. Trochę krócej za deckami występuje reprezentantka najnowszej łódzkiej fali, BAMBI UZI, ale to DJ-ka, która już rozsławia swoje miasto na Europę. Nie mogło zabraknąć oczywiście ekipy 175 BPM, która po zeszłorocznej owocnej współpracy wciąż jest zaangażowana w promocję gatunku na festiwalu i przygotowuje specjalny set we trójkę. Wystąpią ADAMFORMAT, BUHHAJ i GINEE.

 

 

 

Zdjęcia i zródło: Materiały prasowe

 

-->