Globaltica 2020 odwołana

globaltica 2020 odwołana

Nie takie informacje chcemy Wam przekazywać. Ale cóż zrobić. Kolejny festiwal, na który szczególnie czekaliśmy się nie odbędzie.

Globaltica 2020

To już kolejny festiwal, który ogłosił w ostatnich dniach, że odwołuje swoją edycję 2020 (przypomnijmy, że wcześniej zrobił to między innymi sąsiad “zza miedzy” czyli Opener).
Gdyńska Globaltica to festiwal, który obserwujemy od dawna. Jeden z najważniejszych polskich projektów skupionych wokół muzyki etnicznej miał w lipcu tego roku odbyć się po raz szesnasty. Niestety organizatorzy odwołali tegoroczną imprezę. Poniżej przeczytać możecie oficjalne oświadczenie Piotra Pucyło, dyrektora artystycznego GLOBALTICA – Festiwal Kultur Świata, które otrzymała nasza redakcja:

Szanowni Państwo,

Długo zwlekaliśmy z podjęciem i ogłoszeniem tej decyzji. Cały czas próbowaliśmy zaklinać rzeczywistość licząc, że wydarzy się coś, co jednak pozwoli nam spotkać się z Wami i ze wspaniałą muzyką z różnych stron świata między 22 i 26 lipca tego roku w gdyńskim parku Kolibki. Niestety, nadszedł moment, kiedy musimy spojrzeć prawdzie w oczy. Biorąc pod uwagę panującą obecnie sytuację epidemiczną w Polsce i na świecie, prognozy dotyczące jej rozwoju, restrykcje obowiązujące zarówno obywateli jak i wszelkie podmioty, ograniczenia przemieszczania się – szczególnie w ruchu międzynarodowym czyli w efekcie brak możliwości sprowadzenia artystów z innych krajów – oraz nieznany termin zniesienia zakazu organizowania i uczestniczenia w imprezach masowych z wielkim żalem zdecydowaliśmy o odwołaniu festiwalu kultur świata GLOBALTICA w roku 2020. Decydując się na ten ruch kierowaliśmy się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, artystów, wolontariuszy, obsługi technicznej, a także wszystkich innych osób pracujących co roku przy organizacji festiwalu. Uważamy, że decyzja ta, choć bez wątpienia bolesna dla nas i zapewne dla wielu z Was, jest jedyną słuszną i najbardziej odpowiedzialną, jaką moglibyśmy podjąć.

Niezmiernie trudno wyobrazić nam sobie gdyńskie lato bez Globaltiki, ale każdy z nas doskonale wie, że tegoroczne lato będzie wyjątkowe, i że zabraknie w nim większości imprez kulturalnych nie tylko w Polsce, lecz również na całym świecie. Z nadzieją i radością patrzymy jednak w przyszłość, bo wiemy, że spotkamy się z Wami ponownie w parku Kolibki w lipcu 2021 roku.

Chcielibyśmy jednocześnie ogłosić, że przez cały czas planujemy naszą aktywność w okresie pandemii i przygotowujemy dla Was różnego rodzaju atrakcje – głównie w sferze działań w sieci, o których będziemy informować na bieżąco.

Tymczasem dbajcie o siebie i swoich bliskich, starajcie się zachować radość ducha i zachowujcie się odpowiedzialnie w tej trudnej sytuacji, która obecnie dotyka nas wszystkich.

Do zobaczenia!
Piotr Pucyło – dyrektor artystyczny GLOBALTICA – Festiwal Kultur Świata

-->