Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej Warszawska premiera filmu Mam na imię Sara w reż. Stevena Oritta

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta. W ceremonii wezmą udział odtwórcy głównych ról – Eryk Lubos, Michalina Olszańska, Zuzanna Surowy, Paweł Królikowski i Konrad Cichoń, a także reżyser i pozostali twórcy filmu.

 

Mam na imię Sara to oparta na faktach historia 13-letniej polskiej Żydówki, której całą rodzinę naziści wymordowali w 1942 r. Po dramatycznej ucieczce na wieś Sara przejmuje tożsamość szkolnej przyjaciółki i znajduje schronienie u ukraińskiego chłopa i jego żony. Wkrótce pozna mroczne sekrety małżeństwa, sama rozpaczliwie chroniąc własną tajemnicę…

17 Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbywa się w dniach 18-24 listopada w 3 miastach i 9 lokalizacjach: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe odbywają się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent M. St. Warszawy Rafał Trzaskowski i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl.

 

Wejściówki na galę otwarcia i zamknięcia wydawane są w Muzeum POLIN na 2 godziny przed pokazami. Więcej informacji o kinach festiwalowych i darmowych wejściówkach TU.

-->