FRESH FASHION AWARDS 2018 powered by NOIZZ – pokaz Ksenii Schnaider

We wtorek 10 kwietnia, w Drukarni Praskiej w Warszawie, odbyła się finałowa gala drugiej edycji konkursu FRESH FASHION AWARDS 2018 powered by NOIZZ. Gościem specjalnym FRESH FASHION AWARDS była ukraińska marka Ksenia Schnaider.

KSENIA SCHNAIDER

Zwieńczeniem gali finałowej tegorocznej edycji konkursu Fresh Fashion Awards był pokaz KSENII SCHNAIDER – ukraińskiej marki modowej stworzonej przez Ksenie i Antona Schnaider. Mało kto wie, że za sukcesem marki kryje się nie jedna, a dwie osoby. Ich historia zaczęła się w 2011 roku, kiedy po raz pierwszy wyznaczyli swoja modową ścieżkę, którą konsekwentnie podążają do dziś. Jak sami przyznają, kluczem do ich sukcesu jest eksperymentowanie i poszukiwanie najlepszych, choć nie zawsze oczywistych rozwiązań. Ksenia i Anton przerabiają materiały, bawią się formą i stylem vintage nadając projektom bardziej współczesny charakter.

Ich kariera nabrała rozpędu w 2016 roku, co zbiegło się z światowym trendem na modę post-sowiecką, w który śmiało się wpisują. Jednak to stworzony i wypromowany przez nich trend “demi-denims” sprawił, że w ich ubraniach chodzą światowej sławy gwiazdy, a lookbooki z ich pokazów publikowane są na przykład w Vogue. Obecnie ubrania z metką Ksenia Schnaider można kupić w ponad 70 miejscach, w tym między innymi w Selfridges czy Shopbob.

Za stylizację pokazu odpowiadała Ewelina Gralak. Stylistka w tym roku została wyróżniona w “VogueWorld 100”, akcji prowadzonej przez “Vogue’a”, która ma na celu pokazywanie światu najciekawszych osobistości branży kreatywnej m.in. aktorów, artystów, muzyków, sportowców, stylistów, aktywistów, kucharzy, choreografów czy filmowców. Współpracuje z takimi tytułami jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar” czy „Elle”. Na koncie ma także współpracę z marką Givenchy.

Dodaj komentarz

-->